Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik nem főztök...

Anyukák, akik nem főztök otthon (vagy csak ritkán), hogy alakult a gyereketek étkezése? Mikortól kapott ő is "felnőtt ételt"?

Figyelt kérdés

Még pici a babánk (3 hós), szóval nem időszerű még a teljes menü, kíváncsiság igazából.


Leginkább csak szombaton, vagy vasárnap szoktam főzni, hétköznap hozzák az ebédet, vacsit (Dori's Food), vagy beülünk valahová, ha éppen a városban vagyunk.


Nyáron szeretnénk elkezdeni a hozzátáplálást, kóstoltatást. Eleinte gondolom nem eszik majd nagy mennyiségeket, de mikortól van az, amikor már ehet "bármit"? Ti hogyan oldottátok meg?


2019. máj. 28. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon egyszerű... Elkezdtem főzni.. 🙃Kb egy eves korára már evett mindent. És jó érzés ha megeszi amit csinálsz😉
2019. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyesen kapott bébiételt, és amit neki főztem hozzátáplálás időszakában. Mindkettőt egyformán szerette.


Aztán ahogy lassan minden be lett vezetve, mindig adtam a kajánkból, ami olyan összetevős volt, hogy mindent ehetett belőle.

2019. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, gondoltam a kérdésből lejön, hogy a mindennapi főzést nem tervezem később sem. Biztosan jó érzés, hogy azt eszi, amit te készítesz, de mások vagyunk, én nem érzem szükségét ennek, hogy jó anyának érezzem magam. Nekem a főzés (napi szinten) felesleges időtöltés lenne. Hétvégén szívesen sütök-főzök, de napi szinten nem tenném.


Kedves Második, köszönöm a választ. És nem volt soha az, hogy az üveges bébiétel után nem fogadta el az "otthonit"? Nekem az egyik rokonunk mondta, hogy ő hetekig próbálkozott azzal, hogy 'főzzön' a babájának (kóstoltatáskor), de semmit nem fogadott el, aztán egyszer vett üveges bébiételt, és azt gond nélkül...

2019. máj. 28. 12:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére soha nem volt gond.

Mindig elfogadta mindkettőt. És minden ízt. Nem volt válogatós baba.

2019. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém eleinte ette az üvegeset de hamar abba is hagyta. Csak házit eszik. Most töltötte az 1et. Mindent eszik amit mi. Kb persze mert inkább úgy főzök, hogy neki is lehessen. De felnőtt ételekről van szó. Ha elmegyünk itthonról akkor rendlek neki is enni az étteremben. Vagy inkább magamnak pl levest vagy bolognait és együtt eszem meg vele.

2 dolog jöhet nálatok szóba. Ezt csinálom én sokszor. Hétvégén főzök kb 3 féle ételt. Ebből legalább 2 olyan amit ő is ehet. Így marad a hét elejére belőle.

Amit még csinálhatsz, hogy neki is rendelsz. Az sem probléma.

A maradék étkezések úgy is megoldható,hogy pl rántotta. 1 éves babámnak az még simán fő étkezés. Lehet gyors tejbe vagy vízbe grízt is akar mikróban.

Vagy csak egyszerű hajába sült krumpli stb. Ami mellett nem kell ott állni.

2019. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

5-ös vagyok. Még az jutott eszembe ,hogy ha nagyon nem akarsz főzni hétvégén de házit főztél amit megeszik akkor fagyaszthatsz le kis adagokat neki egy-egy étkezésre. Én ezt is csinálom néha

Előbb utóbb úgy is azt edzi majd amit ti

Az üvegeset kb inkább a hozzátáplálás elején van

2019. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Én is csak hétvégén főzök, a rendelt kaját adom neki hétköznap kb. 1 éves kora óta, nem nagyon szereti, az én főztömet se, úgyhogy sokszor hipp kinderteller gyerek ételt kap, az 1-3 éveseknek van, dm-ben lehet kapni.
2019. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem főzni, de ez a kérdés szempontjából lényegtelen.

Kóstoltatás: gyümölcsöt vettem neki, amikor még nem evett húst, zöldséget általában készítettem (csak meg kell főzni/sütni a zöldséget), de kapott üvegeset is.

Húsosból szerintem nem lehet annyira változatosan főzni mint a bébiételek, ezért 13-14 hós korukig azt ették. Onnantól már mindent ehettek, gond nélkül átálltak a házi kajára (nálad innentől a rendelt kajára.) Mindkét gyerekemnél így csináltam.

2019. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!