Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor fogom érezni a rózsaszín...

Mikor fogom érezni a rózsaszín ködös szerelmet?

Figyelt kérdés
11 napos a babám, de csak kimerültséget, bizonytalanságot és aggodalmat érzek. Sehol az a mindent elsöprő szerelem. Pedig szeretem, és mindent megteszek érte. Csak boldogság helyett inkább úgy érzem néha, hogy megfulladok.
2019. júl. 23. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Pedig ha szereted és imádod akkor nem szabadna annyira elengedni magad hogy majd megfulladsz.
2019. júl. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normálisak az érzéseid, nem rég szültél, új neked az egész, még talán bele se jöttél nagyon a baba körüli teendőkbe,na meg ott a csomó hormon ami épp felszabadul benned, arról nem is beszélve, hogy még te se jöttél rendbe a szülés óta, gondolom még tart a gyermekágyi vérzésed stb.


Én bevallom őszintén, nagyon depressziós voltam szülés után, nem a hormonok és társai, hanem azért mert minden rokon itt telepedett rám és a gyerekre, szülés után vagy három hónapig minden nap volt itt valaki, nem tudtam kötődést kialakítani a fiammal. Az én családom tiszteletben tartotta a kéréseimet ellenben a párom családjával. Nagyon szégyelltem magam, amiért úgy éreztem nem szeretem a fiam csak ellátom, sőt senkit nem szeretek a világon, szóval szörnyű volt, miután lecsengett az új gyerek a családba látogatós rész, valahogy utána, amikor már ketten voltunk itthon és tudatosan mosolygott rám a fiam, akkor lett nagy a szerelem. Kb 4 hónapos lehetett.


Szóval, légy türelmes, lesz ám szerelem, mikor már összeszoktatok, és te is jól vagy.


Jó babázást!

2019. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Vegyél erőt magadon, menj vele sétálni, szeresd. Ne picsogj, csak élvezd. Az eleje ilyen. Én is alig éltem túl, de mégis pozitívan emlékszem vissza.
2019. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is az elején így voltam, nagyon szerettem, de folyton aggódtam valamin, stresszeltem a folytonos látogatókon is hogy nem tudunk 3-asban lenni soha szinte, így pihenni se tudtam sokszor napközben mert valaki mindig itt volt, még csak 11 napja fordult fel teljesen az életed.

Mikor már elkezdett többet ébren lenni, tudatosan mosolyogni, jobb lett a hasfájás akkor lett könnyebb egészen fogzásig, de őszintén az a teljes rózsaszín köd az olyan 8-10 hónapos korában jött mikor már lehetett vele több mindent csinálni, mikor először átölelt, és éreztem hogy viszont szeret.

Most 3 éves, most tényleg úgy érzem hogy túlságosan is szeretem és az a rossz hírem hogy az aggódás soha nem múlik el :)

2019. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogy éli meg. A gyerek iránt az ember szeretetet érez, szerelmet pedig (jobb esetben) a párja iránt.

Ne csak a gyerek köré építsd az életed, legyen "Én idő" is. Ha néha beiktatsz egy kis pihenést, attól nem leszel rossz anya.

2019. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az őrült szeretet 4 naposan jött, de abban még nem volt semmi rózsaszín. Imádtam, jobban mindennél, azéletemnél is és azóta is minden nappal jobban, de rózsaszín köd sosem volt. Kb 4 hónapos lehetett mire rájöttem, hogy nem élvezem a babázás, mert minden csip-csup szaron aggódok. Még időbe tellett, de nagyon sok koloncot leadtam és végre őszintén tudtam boldog lenni a gyerekemmel. Egészséges, vidám, boldog gyerek, aki sokkal kiegyensúlyozottabb mióta nem rágódom mindenen. Mondok egy példát: a frissbabás ének a küszöböt lerágja volna, hogy az október elején leendő 2 éves gyereke nem ugrik, pedig státuszkérdés. A mostani énem meg azt se érti mi a túrónak kellett nekem már másfél évvel ezelôtt bemagolnom a 2 éves státuszkérdéseket (biztos segített volna ha a védőnő nem tukmálja ràm a honlapot és nem kérdezgeti folyton, hogy elolvastam e).
2019. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél máskor jelentkezik, ettől még nem vagy rossz anyuka :) Van akinél hetek vagy hónapok is eltelnek. Ha már ennyire aggódsz emiatt, hogy kérdésben is megfogalmazod, és sokat rágódsz rajta, akkor nincs semmi baj:) Akkor lenne baj, ha nem is érdekelne a babád. Türelem!
2019. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy szar,depressziós terhesség után,majd 35 óra vajúdás után,első percben szerelmes lettem ami azóta is erősödik. 18 napos a babám és hihetetlen nehéz,néha összessek de ez a fajta szerelem mindent elsöpör.Viszont pont az ellenkezőjére gondoltam,mikor a szülőszobán voltam. Azt akartam hagyjanak utána békén,aludni akarok,nem akarok foglalkozni vele legalább 1 napig. Szar anyának tartottam volna magam,de nyugtatgattak,hogy minden 2.nő kér ilyet.Szóval ne aggódj,nagyon jó anya vagy csak elfáradtál kicsit.De minden nap,amikor már látod a fejlődést,hogy rádnéz,rád mosolyog,elkezd minden rózsaszín lenni :)
2019. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!