Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki hogy adta babájának az...

Ki hogy adta babájának az első darabos ételeket?

Figyelt kérdés
6hós státuszon mondta a védőnő hogy 7hósan adjak kenyeret neki. Most vagyunk 7hónaposak. Ki hogy adta először a babának? Illetve olvasgatom a ht. táblázatunkat 8hósan csomó darabos ételt ír hogy felkockázva. De ha nincs foga (2de nem gondolom, hogy számít) akkor hogy tudja megenni? Rettegek hogy félre nyeli majd vagy valami, ki hogy csinálta?
2019. júl. 28. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Először is. Nem a fogukkal harapnak kezdetben, ha meg az örlő fogakra vársz, akkor ihaj, még messze van. Másodszor olvasd el a blw.hu oldalon az infókat, valószínű megtalalod, hogy mit hogyan kell találni, hogy az ne legyen veszélyes

Harmadszor: miért nem bízol a babdban? Ügyesebb ő, mint hiszed

Negyedszer a kenyér szétmállik, nagyon ügyesen csombolygatják az ételt.


Ne félj az új dolgoktól. Hidd el, hogy ez természetes. Csak kis utánaolvasás kérdése...

2019. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En a hozzataplalas kezdetekor (6 honaposan) egybol adtam darabosat is a gyerekeknek. Puhara parolt zoldseget, gyumolcsot darabokra szedve (pl brokkoli), vagy kockazva (almat, repat, edeskrumplit). Ezeket csak kiraktam ele az etetoszekben es csipegette fel, rakta a szajaba, ahogy tudta. Kenyeret csak siman elvette es ette. De pl ropogos kenyerhejat nem adtam, az kivaghatja az inyuket.
2019. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én répát adtam párolva hasábra vágva és banánt először.
2019. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondolom karikára vágva és azt már nem vágtad kisebbre?
2019. júl. 28. 13:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bulátát adtam nekik először, rossmannban vettem. Szépen elmajszolgatták. Aztán jött a kenyér, kifli, zsemle stb.
2019. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágtam karikára mert akkor meg akarta egyben enni



Hagytam, hogy lemajszolja a banánt



Kicsi daraboktól bokákolt

2019. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Inkább hosszabb, vékony darabkakat csinálj, kb ujj méretben. Azokat ügyesen meg tudja fogni és kevésbé fulladásveszelyes, mint egyben adni a banánt pl.
2019. júl. 29. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pufi volt az első. Kifli karikázva és még azt is eldaraboltam sok felé. Répa, burgonya, brokkoli, karfiol jól megfőzve, apró darabokra vágva.
2019. júl. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fogával rág(6van neki) hanem az ínyével, oldalt. Nekem pl. tegnap 2xfulladozott.Kiflit odaadtam hagy rágcsálja. Nagy falatot evett meg(pedig szerintem nem is volt nagy) alig bírtam kiszedni a torkából mikor fulladozott tőle, meg mikor csináltam a kajcsiját közben az etetőszékét szétszedte és elkezdte enni a benne lévő vattaszerűséget. Kis csomót szedtem ki a szájából. Szerintem megőszülök mire megtanul enni. Szerintem elkerülhetetlen 1-2 fulladásos élmény. 😪
2019. júl. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
En is sokat olvasok róla a neten csak most kitudja melyik forrás biztonságos.. Valahol azt írja nagy dbba adjak, vhol kicsiket, azt is olvastam hogy kevésbé jellemző a félrenyelés falatnál mint pépnél, (pépesbe volt részünk) aztán erről is hallok durva sztorikat..
2019. aug. 4. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!