Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9hónapos kislányom rossz evő...

9hónapos kislányom rossz evő lett, nem korai?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom később szokott ez történni. 4,5hósan kezdtem a hozzátáplálást amúgy tápszeres.minden jól ment sokat evett, 5ször egy nap, már csak reggeli vacsora volt tápszer 2,5 dl. Sima pürét kedvelte, kb egy hónapja a darabkát is elfogadja. De kb 2 hete szenved ha az eteőszékbe vagy bárhova beültetem h eszünk.meglatja a kanalat,elhúzódik,rákenem a szájára lenyalja,rájön hogy jó,nyitja a szájat kb 6 kanálig aztán megint sír dobálja magát,sorra cserélgetem a játékokat közben a kezében mert amig elvan azokkal nyitja a száját is. De már van h ez se jön be,plusz a tápszerből is csak 1,5 dl megy le. Adtam falatkát ( sajt,vajas zsemle,főtt tojás,keksz, a mi kajáinkból falatok,megeszi de abból is nagyon keveset. Nem hasfájós,jókedvű amúgy. Eddig jól hízott mindig de most félek. Nincs még foga,az also kettő most jön,már kicsit repedt az ínye. Lehet,hogy ez a baj??? De a kanál gumis, a pürét nem kell rágni szóval nem értem.

2019. aug. 9. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy foga jön?Attól is lehet hogy kevesebbet eszik.
2019. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 SHARON TATE ***** válasza:
100%

a foga lesz a fő probléma.

De!

Ne adj neki játékokat evéskor. Adj a kezébe egy kis kanalat azzal próbálkozzon egyre ügyesebb lesz vele.

Plusz meleg van lehet ez is rányomja a bélyegét.

2019. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Evés közben ne jatszatok. Adj neki változatosan, plusz egy kanalat a kezébe, hadd próbálkozzon.
2019. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ha nincs a kezébe semmi dobálja magát, hisztizik mintha nyúzná valaki. Mi más nem jött be.A kanál nem érdekli csak dobálja. Nem próbálkozik vele enni. A változatos kaja megvan, az ételek ízével nincs baja,mert ha sírás közben is dugom be a kaját( mert valamennyi kaja muszály lemenjen) lenyeli nem köpi vagy fújja ki soha.
2019. aug. 9. 12:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig az a baja, hogy fáj az ínye.Próbálj neki valami fogínykenőcsöt venni és kajálás előtt bekenni.Nem mondom ,hogy mindig sikerrel jártunk de legtöbbször utána tudott enni.Ha nem akkor simán adtam neki a tápszert pár napig amikor meg kijött a foga és újra elfogadta a kaját akkor simán ment tovább a hozzátáplálás.

Amúgy gondolj bele, talán volt már hogy fájt a fogad.Hogy tudná máshogy kifejezni magát a gyereked mint úgy ,hogy tiltakozik,üvölt vagy dobál és elutasít? Ő nem tudja azt mondani, hogy anya ne bacom mert fáj.


Meg esetleg amit megpróbálhatsz amíg fogzik a fém kanál, mert az hűvösebb ,hátha úgy jobban be tudod neki tenni a szájába, jobban esik az ínyének is esetleg.

2019. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is így csinálta mielőtt kijött a foga. Adj neki hideget, joghurtot, vagy gyümölcs pürét picit behűtve. Az enyém szerette, hogy hűsíti az ínyét, szívesebben elfogadta az ételt, ill. fém kanállal etettem nem műanyaggal. Nálunk átmeneti időszak volt.
2019. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de most olvasom mit írtál az utolsó hozzászólásodban.A múltkor volt itt egy anyuka, aki hasonlót kérdezett, nem tudom hónapos volt a gyereke.Ott pld kiderült a végén, hogy torok vagy mandulagyulladása volt a gyerkőcnek fogzás mellett és azért nem evett rendesen.Nézesd meg dokival ha úgy érzed bizonytalan vagy és akkor az orvos is tud tanácsot adni nektek.
2019. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tápszert elfogadta most uzsira,de a püréből mefint kb 5kanál. Elhinném hogy fáj az ínye,ha nem venne a szájába es rágna meg minden játékot és egyebet. Mert akkot miért pont az evés fájna. Ha torok vagy mandula gyulladása lenne nem lenne rossz kedve vagy láza? Mert amugy jó kedvű,játszik alszik mint eddig.
2019. aug. 9. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!