Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért is rossz a korai bilizés?

Miért is rossz a korai bilizés?

Figyelt kérdés
Legkisebbem 13 hós még járni se tud, a nagytesó 3 éves, nemrég szokott át a biliről a wc-re. Eddig is mindig borzasztóan érdekelte a bili a kicsit, de neki tabu volt. Most, hogy a nagytesó már nem használja, játszhatott vele, és próbaképp rá is ültettem reggel, és olvastuk a nagytesó bilizős könyveit, pár perc múlva pedig sikerült is a pisi is, kaki is. Most nem tudom, mitévő legyek. Ültessem rá olykor? Okozhat ez gondot a későbbi szobatisztaságra nevelésben? Úgy értem pl. nem azt szokja meg, hogy akarattal belepottyant, hanem hogy véletlenül belesikerül, vagy tudomisén.
2019. aug. 6. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Semmi baja nem lesz tőle. Az a káros, amikor addig nem engedik leszállni a biliről, amíg nem produkál bele valamit.
2019. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Semmi baja nem lesz, de ő még nem érzi az ingert, most véletlen sikerült belepottyantani, de ez nem sokat jelent, ha most az lesz a napi program, hogy folyton ráülteted, na az már tényleg káros.
2019. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a másfél évesem magától ráült, mindig vette le magáról a pelust. Nagy volt az öröm, hogy milyen önálló, mire jön a bölcsi, szobatiszta lesz. Sajnos ez csak pár hétig tartott nála, elvesztette az érdeklődést, most már egyáltalán nem ül rá.
2019. aug. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Azért, mert az idegrendszere nem elég fejlett. Jelenleg "idomitas" amit csinálsz. Simán megszokja, hogy bilire ül, pisi, kaki. De ettől nem lesz szobatiszta. A szobatiszta azt jelenti, hogy érti az ingert, jelzi és kepes hosszabb-röviden ideig vissza is tartani.
2019. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
A korai biliztetes akkor rossz szerintem, ha eroltetik, sir a gyerek, nem akarja, nem tetszik neki. Az azsiai orszagokban EC-znek, mar az ujszulottet is bili fole tartjak uriteskor, ajanlom az EC- termeszetes csecsemohigienia facebookcsoportot, ha erdekel a tema, hogy hogyan tortenik ez mindenfajta eroltetes vagy pszichologiai serules nelkul, ik miatt egyebkent annyira tartani szoktak tole.
2019. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Pont a pelenkától lesz a gyereknek lelki sérülése. A gyerek alapból szeret meztelenkedni, szabadon mocorogni, felfedezni a világot, a bilit, önmagát. A pelenka olyan, mint a kényszerzubbony lerontja a gyerek énképét. Az az idomítás, mikor a gyerek nem szereti és ráerőltetik a pelenkát.

A gyerekben kódolva van a fejlődési vágy, a szeretet. Csak a szülők hülyét csinálnak belőle, beskatujázzák "mert úgy sem képes rá".

2019. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

6!


Te láttál ma2r közelről gyereket amúgy?

2019. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azóta még ráültettem egyszer-kétszer, amikor úgy éreztem, hogy nyitott rá, és mindig ment bele valami. Legutóbb ő maga kérte, mutogatott a bilire, megkérdeztem, hogy bilizni szeretne-e, határozottab bólogatott, levettem a pelusát, ráült és belekakilt. Közben 14 hónapos lett, járni is megtanult, egyre önállóbb. Ma reggel is felkínáltam neki a bilit. Ahogy ráült, azonnal jött pisi is, kaki is. Nem is tudom, mit gondoljak. Közben olvastam egy cikket, ami azt írja, hogy ez a fajta "idomítás" még káros is lehet, viszont amikor felsorolja, hogy milyen jelek utalnak arra, hogy megpróbálkozhatunk a bilizéssel, azok közül mind stimmel nálunk (pl. gyakran jelzi, ha kakis a pelusa). [link]

Tanácstalan vagyok. Olyan nagy kedvvel bilizik, nehéz elhinnem, hogy ez most így rossz.

2019. aug. 24. 12:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz. A pelenka inkább a káros. Nyugodtan leveheted róla.
2019. aug. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!