Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem eszik egy kicsit keveset...

Nem eszik egy kicsit keveset az 1 éves kislányom?

Figyelt kérdés
Ma pl hajnal 5kor evett 110ml tápszert. Állatkertben voltunk tehát egész nap úton voltunk vettem reggel egy kiflit mert gondoltam 8-9 körül éhes lesz. Megevett egy kis darabot. Vittem babakaját de nem kérte. Időnként megevett még egy egy kis darab kiflit. Tehát egész nap alatt talán egy fél kiflit evett. Most este 9kor evett újra tápszert 110ml-t. Ennyi volt egész nap. Nem kevés ez?
2019. szept. 8. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ez az egy napja volt ilyen, mert kirándultatok és minden más érdekesebb volt, akkor belefér, nincs ezzel baj.

De ha napokig ennyit eszik az már nem jó, mert semmi tápanyag, vitamin nincs így benne

2019. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Kislányom is 1 éves; Hozzá képest nagyon keveset eszik (bár Ő extrán jó evő):

Reggeli: 200 ml tejital + kb. 1/3 kifli

Tízórai: gyümölcs (ma épp 1 db őszibarack)

Ebéd: valamilyen menü, amiből simán megeszik 220- 250g-ot

Uzsonna: ma 1 vajas croassant volt. (Máskor joghurt/ túró + gyümölcs, vagy szendvics)

Vacsora: 200 ml tejital


Mindezek ellenére egyáltalán nem duci baba: 9 kg, 75 cm


Vannak jobban, és rosszabbul evő gyerekek. Én a helyedben többfélével próbálkoznék. Biztos van olyan, amit szeret.

De ha nem rendszeresen eszik ilyen keveset, akkor okozhatja pl. fogzás is.

2019. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazabol sosem evett sokat. Tápszerből 4 hónapos kora óta 120ml-t evett, még amikor el sem kezdtük a hozzátáplálást. Általában úgy van hogy:

Reggeli: 120ml tápszer, most már majd tejital

Uzsonna: fél vagy 1 banán vagy 1 barack vagy más gyümölcs

Ebéd: mostmar kb azt eszi amit mi, abból olyan 100-150g

Uzsi: általában valami tejtermék, joghurtból megissza a 180g-ot.

Vacsora: van amikor velünk vacsizik de ha épp nem vagy nem elég neki akkor 120ml tápszer.

Az a legnagyobb gond, hogy ezeket nem eszi meg egyszerre, mármint eszik néhány falatot felkel az etetőszékből szalad egyet, játszik közben néha oda jön egy falatért. Egyszerűen nem tud nyugodtan leülni és enni. Próbáltam hogy ölbe veszem és nem engedem el játszani, közben magyarázom neki, hogy most eszünk és nem játszunk de csak hiszti a vége és végképp nem eszik... Nem tudom mit rontottam el. :(

2019. szept. 8. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem akar az etetőszékén megülni csak úgy. Etetés végére jobban kifáradok mint egész nap, mert nagyon nehéz lekötni. Néha elég ha énekelek neki közben pl. Süssünk-süssünk valamit. Néha egész végig állathangokat utánzok neki. Vagy letakarom a kezét pelussal és kérdeztem hol van. Kérdezgetem hol a lámpa, asztal stb. Néha így sem megy akkor van egy kis tv a konyhában, bekapcsolom a mesére. Akkor tuti a hátsóján marad, de mivel nem szeretem ha tv-zik, ez az utolsó lehetőség. 1 éves és 9 kg. Reggel még tápszert eszik kB. 200 ml-t. Tízórai ma pl. 1barack,fél banán, 3 vékony szelet (pici) kalács Ebéd tejföl szószos, csirkemelles tészta (nem tudom hány g-egy kis tányér háromnegyede) uzsi 1 vaníliás krémtúró vacsi 3/4 kifli pár mini virslivel+ pici sajt. Nasit nem kap étkezések között.
2019. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Nem 3-4 kiflit kap vacsira csak háromnegyedet. 🙂 Ha kap valamit a kifli mellé soha nem adok neki egy egészet mert szerintem az még sok lenne
2019. szept. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!