Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves kislányom még nem...

2.5 éves kislányom még nem beszél. Keveset gügyög. Mire gyanakodjak?

Figyelt kérdés
Minden másban nagyon ügyes, 5 hónaposan ült és egy évesen ment. Ügyesen lépcsőzik, szinte soha el sem esett, ha igen, akkor is ügyesen, semmi baja nem lett. Finommotorikája ugyanúgy fejlett, cipőfűzőt dug át a lyukon, már fél éve, az ilyesfajta játékok is jól mennek neki. Azért írom ezt mind le, mert úgy olvastam, hogy a mozgások a későbbi képességek alapját képezik.
2019. aug. 8. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Már orvoshoz vittem volna rég. Valami nagyon nem stimmel.
2019. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Gyermekorvosnál jártunk, jelezte, hogy jó lenne egy hallásvizsgálat illetve pszichológus. Szerinte nincs különösebb baj, de nem az ő szakterülete.
2019. aug. 8. 14:16
 3/16 anonim ***** válasza:
Szavakat mond?
2019. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint ha megért téged (figyel rád, jó a hallása - utóbbit azért nem árt megnézetni) és megérteti magát, akar kommunikálni (nem gyanús neked e téren), akkor fog beszélni. Lehet, hogy pont mivel az egyéb területeken gyorsan ért, ez kicsit lemaradt. Bármi félelmed van, persze érdemes a gyerekorvost is megkérdezni. De az én gyerekeim is viszonylag későn kezdtek el beszélni, addig semmit nem mondtak, nem volt ilyen szótöredék vagy hangutánzás sem náluk, rögtön egész mondatokkal kezdtek 27 ill. 30 hónaposan.
2019. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Mászás volt?
2019. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ügyetlenül mászott. És azután kezdett igazán mászni, hogy már ment.
2019. aug. 8. 15:01
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
A mászás kimaradása hajlamosít tudtommal a beszéd késésére.
2019. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. aug. 8. 15:24
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, de 26 hónapos. Vidd el a korai fejlesztőbe, mérjék fel. Semmit nem mond? Én most fogom vinni ősszel, tehát két és fél éves kora előtt, de mond néhány nagyon egyszerű szót.
2019. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tátá, bababa nem értelemmel.
2019. aug. 8. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!