Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy néz ki 7-8 hónapos,...

Hogy néz ki 7-8 hónapos, tápszeres babáitok napi ézkezése? Hány alkalommal kap pépet? Nagyobb súlyú, sokat evő babákra lennek főleg kiváncsi. Többi kerdes lentebb.

Figyelt kérdés

Kisfiam 7,5 hónapos múlt. Reggel tapszert adok neki, a 10órai pedig gyümölcs kekszel, és víz ha kér. Az ebéd az főzelék hússal. Az uzsonna és az ebéd még tápszer. Mivel nyugtalanul alszik éjjel szeretnem elkezdeni az uzsonna kiváltását. Mit tegyek? Főzeleket vagy tejpepet adjak?

Esetleg csináljam azt hogy uzsonna főzelék és ha kivaltottuk akkor a vacsira tejpep? Nekem az orvos ugyanis ezt ajánlotta, de olyan jól belealszik az esti tápszerbe, nem szivesen venném még el tőle. Vagy ha a tálszerrel megegyező tejpepet kap akkor az olyan mint ha tápszert adnék-bocs ha hülye a kérdés.

Légyszi ezekre is válaszoljatok, ah tudtok😘 Köszönöm!!



2019. szept. 18. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Nekem az esti tápszert javasolták a legkésőbb elhagyni. 7 hónapos lányom 73 cm és 7,6 kg ő így eszik:

1.tápszer utána elcsócsál 1-2 kekszet

2.gyümölcs

3.hús zöldség menü

4.tejpép(többfélénk van, rizses, kekszes, gabonás, grízes, natúr és ízesített)

5.tápszer

Napközben néha elnyammog pár kekszet, kukorica pufit, kiflicsücsköt.

A tápszer azért is fontos, mert pl.galakto oligoszacharid van benne, ami nagyon hasonlít az anyatejes prebiotikumhoz. Tejpépekben általában nincs.

2019. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is így gondolnám a dolgot szivem szerint. Nagyon hálás vagyok hogy írtál🙏
2019. szept. 18. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy kiváltasz még egy étkezést még nem fog jobban aludni a baba.

A kisfiam 10.5 hónapos. 3 étkezése van kiváltva, nagyon jó evő baba, mindent és sokat megeszik. Nagyon nyugtalanul alszik. Sokat ébred, de enni nem kér. Próbáltam megetetni, de nem volt éhes, vagyis nem ezért ébred.

Te próbáltad éjszaka megetetni? Vagy miből gondolod, hogy a kaja miatt majd jobban alszik?

Egyébként én uzsonnára tejpépet adok egy kis gyümölcspürével. A vacsi még tápszer, általában elalszik rajta.

Én a vacsit nem váltom ki még jó darabig, csak tejitalra cserélem le 1 éves kora után. Azért vacsira kanalasat adni egy 7.5 hónaposnak még elég körülményes lenne. Nem biztos, hogy lenne türelme este szépen eszegetni az etetőszékben, amikor már fárad, nyűgös.

Persze a te babádat te ismered. De mindegy, hogy mi itt mit mondunk. Csak akkor derül ki, hogy nektek mi válik be, ha kipróbálod. Találgatni felesleges.

2019. szept. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 2. választ is. Egyébként egyet értek veled, azért is vagyok bizonytalan. Írtam, hogy az orvosunk javasolta és ezért gondolkozok rajta. Ennek az egyszerű oka pedig az, hogy a 6 hónapig szuperül alvó baba mostanában rengeteget forgolódik. Mindezt félálomban, álomban. Akár hosszú órákig is, percenként fordul jobbra majd balra. Plusz sokszor négykézláb a fején támaszkodva kutyazik🤷🏻‍♀️😅

Ezekre ő nem ébred fel, de egy egy ilyen éjszaka után bizony álmos, nyűgös. Az orvosunk éhségre gyanakszik, ezért ajánlotta hogy délután főzeléket, este meg tejpepet adjak. De az esti tápszert én sem szeretném lecserélni. Meglátjuk. Én nem próbáltam éjszaka etetni, hiszen már túl nagy ahhoz hogy visszaszokjon az éjjeli evéshez. Majd erre biztos lesz, aki azt írja, hogy akkor meg minek kérdezek, ha ezt pl meg se akarom próbálni. Én ebben eléggé elhatároztam magam. Az éjjel alvásra való, nappal kell jóllaknia. Főleg hogy igazából bőven megeszi az adagjait.

Egyébként ő biztos enne ha éjjel megkivnálnam, és kb 2 nap alatt hozzá is szokna, ugyanis imád enni. De nincs rá szüksége. Kevésbé is hiszem, hogy az éhség az oka az éjszakai forgolódásnak. A foga vagy a mozgásfejlődés inkább a ludas, de mivel elmondani nem tudja, ezért gondoltam megpróbálom a kaját is, de nyilván nem ész nélkül😊

2019. szept. 19. 07:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 1# vagyok. Próbáld ki esetleg estére hogy "jó éjt tápszert" adsz neki, az laktatóbb, de ugyanúgy cumisüvegből inná meg. Van a hippnek, bebivitának, milumilnak, milupának is azt hiszem.
2019. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szuper ötlet, köszönöm!!!💞
2019. szept. 19. 11:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha az éhség miatt ébredne, akkor szimplán csak sírna. De azok alapján, amiket írsz, inkább mozgásfejlődésnek tűnik.

Egyébként ha túlságosan jól lakatod, akkor meg azért nem tud majd aludni.

2019. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!