Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 3 hetes tápszeres babám napi...

3 hetes tápszeres babám napi 8-10 alkalommal 100 ml tápszert megeszik, átlag 900-1000 ml. Ez normális, hogy ennyi az étvágya?

Figyelt kérdés
Amint megeszi a tápszert megnyugszik, ha nem adunk neki tömi a kezét a szájába és keservesen sír. Próbáltuk elaltani , de 10 perc után felébred és újra keserves sírásba, cuppogásba kezd. Így most próbáljuk igény szerint etetni, de azt írják testsúlykilógrammonként 150 ml tápszer lenne ideális neki. Ö négy kiló , így 600 ml tápszert kéne enie, ehelyett 900-1000 ml-t is eszik naponta. Volt valakinek ilyen? Mit javasoltok? Evés előtt kap vizet is, de tovább sír, így nem a szomjúság miatt eszik.

2016. máj. 31. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
ez nagyon soknak tűnik nekem. gyerekorvost hívnám fel a helyedben.
2016. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezek tipikusan a hasfájás jelei. Azért tömi az öklét a szájába és azért nem tud aludni se. A cumizással lenyugtatja magát, de még jobban telítődik, így még jobban nem tud aludni. Ez egy ördögi kör. Próbáljátok tornáztatni egy kicsit, hogy kijöjjönek a szelek vagy játszócumit adni, hátha attól lenyugszik.
2016. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok, 3 hetesen 500-600 mlt evett a babám. Doki mit mond? Esetleg másik tápszer? Próbáltál egyszerre kevesebbet adni, vagy többet?

Pl nálunk míg 90-et evett addig megéhezett egy nap 8x is, meg is ijedtem, hogy túl sok lesz... Aztán átálltunk 120-ra és szépen beállt napi 5 étkezésre.

2016. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jah, a cumi segíthet. Hasfájásra adsz cseppeket? Infacol, Espumisan?

Próbáld meg a Biogaiat, probiotikum, segíti az emésztést, erősíti a bélflórát.

2016. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ennél többet evett a 3 kilósom, de azért mert kijött belőle a nagyja reflux miatt és folyton pótolta volna, mégis éhes maradt. Nem bukott látványosan, csak eresztett, ezért nem volt egyértelmű. Hízott is, de a kajamennyiséghez képest keveset.


Nálatok nincs ilyen?

2016. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nálunk eddig összrsen háromszor volt bukás. Evés után mindig van büfi és nagyokat pukizik is. Amikor a pocija fáj másképp sír nincs keresőreflex és ököl szájba tömése sem . Olyankor masszirozzuk a pociját ès kijönnek a pukik. Evés után sokszor kaki is van. Általában napi három négy kakis pelust produkál és pisil is rendesen. Annyi a furcsa hogy szinte óramű pontossággal kéri a tápszert két óránként. Éjjel csak kétszer kel három négy óránként.Megfogadom a tanácsot megpróbálok neki nagyobb adagot adni hátha beáll a rendszer.
2016. máj. 31. 12:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Még annyi kimaradt hogy van játszócumija is. Azt is használja de ilyenkor kiköpi. Ha vizet adok neki akikor cuppog meg a kezét tömi a szájába azt is fintorogva elutasitja. Csak a tápszer megevése után nyugszik meg. Utána vagy elnézelődik vagy elalszik.
2016. máj. 31. 13:00
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok újra, akkor próbálj meg neki 120 ml-t adni vagy másfajta tápszert. Milyen fajtát eszik most?
2016. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van. Az enyém 5 hetes, 4,5 kg.

Most 120ml eszik 3 óránként, éjszaka is. így nyugodt.

Előtte 100ml adtam és folyton sírt, ugyanezt csinálta mint a te babád. Cuppogás, ököl rágás, kereső reflex, nyelv nyujtogatas, sírás. Sokáig nem mertem többet adni mert féltem a túletetéstől, de aztán egyszerűen nem bírtam nézni ahogy éhezik, ráadásul nem is aludt emiatt egész nap, így felemeltem 120-ra és voálá, evés után bealszik végre. Kicsit aggódom, hogy nem lesz e baj, de ő ennyit kér, most éheztessem? Egyébként igy is alig bírja ki a 3 órát, az utolsó óra így is szenvedés, míg kibírja. :S

Nem merem tanácsolni, hogy emeld meg az adagot, hiszen még nálunk sem derült ki nincs-e káros hatása a másfélszeres adagnak, csak azt mondom hogy nálunk megoldotta a problémát.

2016. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!