Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit érdemes most eltenni...

Mit érdemes most eltenni januári hozzátápláláshoz? És hogyan?

Figyelt kérdés

Gondoltam szilvára, barackra, sütőtökre esetleg. Mit érdemes még így előre? És hogyan? Ha megpárolom és leturmixolom annyi elég? Még nagyon tudatlan vagyok a témában, most kezdek ezzel foglalkozni. Januárban lesz 6 hónapos a babám, addig csak anyatejet fog kapni.

A net tele van mindenféle kacifántos recepttel, azokat passzolnám. A másik kérdés, hogy csomó recepthez anyatejet írnak... de én sose fejek, csak szoptatok, a ht miatt nem kezdenék el fejni. Tényleg kell az anyatej egy alma-burgonya püréhez?


2019. okt. 12. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell anyatej. De almához ne burgonyát, hanem kekszet adj. A többi gyümölcshöz sem krumpli kell, mert mindennek azonos íze lesz. 6 hónaposnak már adhatsz főzelékeket, rántva vagy habarva, kevés husival.
2019. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még találsz magyar szilvát piacon, mindenképpen tegyél el, én úgy csináltam, hogy forró vízbe pár másodpercre beletettem, így le lehetett egybe húzni a héját. Kimagoztam, mehet a fagyasztóba kis dobozkákban. Sütőtököt szerintem fogsz találni januárban is. Barackot pucolva, majd fagyasztva. Gyümölcsöket nem párolunk, a zöldségeket igen, sütőtököt és édesburgonyát sütöm. Érdemes pedig valami folyadékot adni például a sütőtők/édesburgonyapüréhez, mert önmagában nagyon fojtós, sűrű, az én lányom nem is eszi meg, csak ha fel van higítva (mondjuk ő tápszeres, tehát tápszerrel higítom, nővérem anyatejjel csinálta). Főzelékeket önmagával sűrítem, nagy ritkán burgonyával, de nem liszttel.
2019. okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sütôtök lesz még friss szerintem.


Ez így jó.

Esetleg sajàt répa, ha van és cékla


/ bolti tele lehet nitrittel/

2019. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

3, mintha a saját nem lehetne tele nitrittel...

Elég ha a tizedik szomszéd trágyáz és az esővízzel, talajvízzel rögtön ott van.

Arról nem is beszélve, hogy a tárolással halmozódik csak a nitrit igazán.

Nem, nem érdemes eltenni.

Főleg, hogy a legmodernebb ajánlások szerint nem érdemes ezeket 10 hónapos kor előtt bevezetni, mert akkortól válik képessé a szervezetük, hogy mérgezés esetén megbírkózzon a nitrittel és ne haljon bele.

2019. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!