Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Érdemes zöldségeket termeszten...

Érdemes zöldségeket termesztenem a hozzataplalashoz? Milyet?

Figyelt kérdés
Csak augusztusba születik a babám de úgy tudom fel éves korától lehet kezdeni a hozzataplalast. Nagy kertunk van eddig kettőnkre nem termesztettunk semmit de most hogy jön a baba szeretném ha a kertunkbol valót fogyasztana. Nyilván le kell majd fagyasztanom. Szerintetek jó ötlet? Milyen zöldségeket termesszek?
2017. febr. 5. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem jó gondolat h otthon termesztett zöldséget akarsz neki adni.

Ha még nem vagy igazán otthon a kertészkedésben akkor a legjobb a répa. A htnál ezt vezeted be az elsők között, viszonylag nem kell sok gondoskodás neki.

A másik ami kell majd a krumpli.

Na ez mar igényesebb.... Bár itt is vannak praktikák h ne kelljen permetezni..

Hosszútávú befektetés ajánlom a gyümölcsfakat.

2017. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig egy darab almafank van azt is most ősszel ultettuk szóval csak facsemete mêg...paradicsom, paprika zöldborsó?
2017. febr. 5. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az otthoni zöldség sem "tisztább", mint a bolti, mert a permet meg minden vegyszer jó sokáig elraktározódik a földben, meg ha a szomszéd vegyszerez, abból a föld alatt átjut a te területedre is.

DE! Ettől függetlenül ha tehetném, nekem is lenne kertem (sőt nagy álmom). Eleinte úgyis keveset eszik, tehát nem lesz baja ha nem bio, "csak" kerti. Később már életveszélybe nem kerül a vegyszermaradványoktól, tehát csak annyira árt meg a babának is, mint egy felnőttnek, feltéve ha arányos mennyiségben kap. Itt arra gondolok, hogy céklából nem szabad túl sokat, mert az nagyon halmozza a nitritet, azt meg nem tudják rendesen feldolgozni a kicsik. Tehát nem baj ha nem bio a cékla, csak ne magában és ne nagy mennyiségben add.

Egyébként egy kerttel hosszú távon sokat lehet spórolni, csak nagyon érteni kell hozzá. Legegyszerűbb ugye lepermetezni, meg műtrágyázni, akkor szép lesz a termés, de ha biot akarsz, akkor ahhoz azért kell a szakértelem. Pl. egy pár négyzetméterre ültettem tavaly salátát, gondoltam lesz nekem bio-öko saláta. Csak hagytam kinőni, 1-2 naponta meglocsoltam... Ellepték teljesen a meztelencsigák. Ha ezt előre tudom, hoyg létezik ilyen, hogy fölzabálják a kertet a csigák, akkor vegyszereztem volna én is. Csak akkor meg ugye semmivel sem jobb, mint a bolti.

(Egyébként faluról származom, de bizony falun is permeteznek és víz helyett is tápoldatozzák a növényeket. Amivel nincs is semmi baj, csak tisztában kell vele lenni, hogy kezelve volt.)

2017. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sütőtököt érdemes még ültettni illetve sima tököt ezek jól ellálnak a tél folyamán ha megfelelően van tárolva. Répa, burgonya, édes burgonya szinté jó dolog és eláll. Gyümölcsfákat is érdemes telepíteni ha van elég hely. Füszereket szintén ( itt meg kell nézni mik azok amik adhatok a piciknek pl petrezselyemzöld)
2017. febr. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cekla, soska, cukkini.
2017. febr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kövesdi Vilmos válasza:
paradicsomot, paprikát max két év tapasztalat után, addig répa, hagyma, krumpli.
2017. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!