Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A Kubu gyümölcspürét adhatom...

A Kubu gyümölcspürét adhatom 9-10 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Kaptunk vagy 5-6 db-ot és nem merem odaadni. Ez nem konzerves dolog, hanem olyan mint az ivólé vagy hasonló. Le kell tekerni a tetejét és úgy lehet kinyomni-csak azért írtam le, hogy egyértelmü legyen mire gondolok. Ilyesmit lehet kapni dm-ben, rossmannban is, de azokon jelezve van hogy melyik mikortól adható. Ez viszont kb bármilyen élelmiszer üzletben kapható, és semmi jelzés ninca rajta. Ami fura, mert gondolom nagyobb gyerekek már nem esznen ilyesmit annyira, de ha babának gyàrtják miért nem írják rá, hogy mikortól adható?

Alma-banán pürét kaptunk. Nen merem odaadni😕🤷🏻‍♀️ 9 hós babám, ti odaadnátok?


2019. nov. 3. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Alutasakos?

Én oda adnám, de utána, ha elfogyott amit kaptam azért még ne vegyél neki ilyet. Nem rossz,de rá ér.

2019. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nézd át az összetevőit,ha kevés a cukor én oda adnám neki,de csak mértékkel
2019. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"Ami fura, mert gondolom nagyobb gyerekek már nem esznen ilyesmit annyira, de ha babának gyàrtják miért nem írják rá, hogy mikortól adható?"


Dehogynem! Nem babatermék. Az ovis korosztály bőven eszi ezeket. Vitatigris, kubu...

Egyébként az aszkorbinsavas tartósító miatt hivatalosan 1 év felett adható.

2019. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Megnézném az összetevőket, ha alma és banán van benne csak, akkor természetesen odaadnám, nem túl veszélyes gyümölcsök.
2019. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó, aszkorbinsav = C-vitamin, azzal van dúsítva.

Nincs benne sem hozzáadott cukor, sem tartósítószer.

Itt pl 6 hónapos kortól írják:


[link]


Én odaadnám ha már minden gyümölcsöt ami van benne, bevezettél neki. Epreset, málnásat nem adnám.

Amúgy szerintem se kifejezetten bébikaja, az ovisaimnak szoktam venni gyümölcs-helyettesítésre ha pl úton vagyunk.

2019. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Én odaadom a kicsinek, 9 hós múlt. Mindent evett, ami benne volt, szereti és nem volt baja tőle. Ha jól emlékszem cukormentes, de nem esküdnék meg rá, valamelyikre rá is van írva, hogy hozzáadott cukrot nem tartalmaz.
2019. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól emlékeztem, rá van írva, hogy nincs benne cukor. Nyugostan pontozzatok le,de én inkább ezt adom neki,mint 400-800 ftért az ugyanekkorát, amire rá van irva,hogy babáknak való, de ugyanaz van benne, mint a Kububan.
2019. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5, nem, nem C-vitamin. Visszamehetsz kémia órára! ;) L-aszkorbinsav a C vitamin. Ebben a tartósításra használt enantiomere van.
2019. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!