Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az anyatejes babák milyen új...

Az anyatejes babák milyen új ízeket fogadnak szívesen?

Figyelt kérdés
1 éves a kislányom, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de még mindig szopizik nagyrészt. A gyümölcsöket (alma, körte, barack, banán, szilva) jól fogadta, de zöldségeket azóta sem hajlandó megenni, gyümölcsbe keverve sem. Bevezettük már a csirkét, pulykát, túrót, joghurtot és a tojássárgáját, ezeket is csak sok gyümölcs közé keverve fogadja el. Kölest, puffasztott rizst is elfogad, de ez csak nasi. Szeretnék kiváltani étkezést és szeretném, ha változatosabban étkezne és nyitott lenne új ízekre. Nektek mi vált be?

2019. nov. 4. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Az én lányom az édesebb ízeket szerette. Persze, 2 évig szoptattam, olyan édes volt a tejem, mint a cukormassza. :)


Nekem szerette nagyon pl. a sütőtökös krumplit csirkemellel,reszelt sajttal. Ez nagyon sokáig a kedvence volt.

Szerette a spenótos krumplit, bár ez nem olyan édes. A főtt répa, főtt paszternák is kedvenc volt. Én főleg krumplival adtam neki ezeket, a rizset későbbb szerette meg.

Most 3.5 éves, most rizset enne rizzsel :).

2019. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Főtt krumplit megeszi? Nagyon finom tud lenni ezekkel a zöldségekkel (répa, paszternák, spenót, petrezselyemgyökér)
2019. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rizst még nem próbáltam. Főtt krumplit is csak úgy eszi meg, ha sok almába rejtem. Próbáltam már zöldséggel, de csak fintorog és utána már mást sem hajlandó enni.
2019. nov. 4. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom brokkolifüggő, emellett a paradicsompürét édesebben mindig megeszi. Mondjuk ő jó evő 8 hónapos és már 2 étkezés ki van váltva. Egyedül a répát és a zöldborsót nem eszi meg,de gyümölccsel ezeket is elfogadja. Próbálkozz,de ne görcsölj rá. Tudom, hogy most le leszek pontozva,de csökkenteném a szopik számát, mert így nincs ösztönözve arra, hogy egyen.
2019. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, hasznos a válaszod, köszönöm. Igény szerint szoptatott baba, így egyelőre nem csökkenteném a szopik számát, mert azzal csak azt érném el, hogy éhes és nyűgös lesz.
2019. nov. 4. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!