Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki hogy halad/haladt a hozzátá...

Ki hogy halad/haladt a hozzátáplálással? Mi két hónapja kezdtük.6hónaposan, anyatejes a kislányom, de nem akar enni, egy-két kanállal eszik és ennyi.

Figyelt kérdés

Gyümölcsöket kapott(párolt almát,őszibarackot,szilvát,meggyet)

Zöldségeket(krumpli,sütőtök,sárgarépa)

Rakok egy kis anyatejet is bele.


2019. dec. 4. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez. Ma 8 hónapos és 2-3 kanálnál többet nem eszik semmiből.
2019. dec. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tápszeres a kislányom, orvosi javaslatra 4,5 hónaposan kezdtük, kerek 2 hónapja. MINDENT megeszik, amit adok neki. Eszik mindenféle gyümölcsöt (őszibarack, sárgabarack, körte, alma, banán, szilva, gesztenye, meggy, cseresznye, ringló, stb), zöldségeket (sárgarépa, brokkoli, sütőtök, rendes tök, cukkini, edesburgonya, rendes burgonya, cékla, borsó, kukorica, stb.), gabonákat, csirke-és pulykahúst, kóstolt már halat is. Megeszi püréként, de darabosan is eldolgozik rajta, 6 foga van. Az első pillanattól kezdve ügyesen nyel, tátja a száját, kér még.

Én nagyon rossz evő voltam gyerekként ezért féltem hogy a lányom is az lesz, de úgy tűnik, szerencsém van, eddig nagyon ügyes. Anyatejet sajnos csak 3 hónapos koráig kapott, utána teljesen elapadt.

2019. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De jo lehet neked 2es..
2019. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi is 6 hósan kezdtük és az első perctől megevett mindent, két hét után már normál adagokat is. Most 1 éves, remek étvágya van. Nálunk a bibi, hogy nem hajlandó darabosat enni. Van 8 foga, mégsem... Csak a püré. Változatlanul megeszik bármit, amit adok neki, de csak turmixolva...
2019. dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hármas, annyira nem jó. Hidd el, ezerszer inkább szoptattam volna, mint hogy korán hozzátápláljak. De sajnos már a második héten el kellett kezdeni a pótlást, szoptatási tanácsadó sem tudott segíteni.
2019. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Csak hogy valami közteset is írjak. Kisfiam (igaz mar 10 honapos) jó evő. De kezdetben vele se volt nagyon könnyű. Ő is tápszeres, mi 4,5 hónapos kezdtük a kóstolást. A gyümölcsöket szerette egyből, de 1 hónapig még nagyon kérte utána a tapszert. Aztán 6 hónaposan kiváltottuk a tízórait gyümölccsel. De a zöldség...na az katasztrófa volt, kb a sütőtökön kívül mindent utálta. 8 hónapos volt mikor végre elfogadta őket így kiváltottuk az ebédet. Az uzsival könnyü dolgom volt, mert akkor már evett mindent és a tejpepet is elfogadta, aztán mikor mit adok/adtam neki arra az étkezésre.

Nekem a vizet is nehezen fogadta. Nem szerette, most is max 4-5 kortyot iszik 1-1 étkezés előtt vagy után.

Mára minden rendben, mindent megeszik, darabosat is, saját kezével is a falatokat. De nem volt könnyű vele sem, csak nem adtam fel! Mondjuk nincs is más lehetőség! De ne keseredj el! Kitartás és idővel megérik rá!❤️

2019. dec. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!