Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 13 honapos a kisfiam nem akar...

13 honapos a kisfiam nem akar egyedul enni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A falatokat neha megeszi egyedul, de legfokepp en kell adjam neki, a kanalas eteleket meg plane en kanalazom a szajaba, neha bele tur az o kanalkajaval de ennyi. Nem hajlando harapni, peldaul a bananbol, pedig egyszer ketszer sikerult, szoval menne neki!


Olvastam hogy sok baba ilyenkor mar egyedul falatozik, esetleg probalkozik a kanallal. Nem tudom mit tehetnek...?



2019. okt. 30. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Majd fog. Nem is értem a "problémát"...
2019. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne olvasgass arról, hogy más baba ilyenkor már miket csinál, hanem vele foglalkozz. Te magad írod, hogy menne neki. Megy is. Ha nem sürgeted.
2019. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyi idősnek egyedül enni, nem is tud.
2019. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felesleges ezen agyalni. Nálunk másfél éves, ha olyan van a tányérjában/etetőtálcán, amit szeret,akkor ügyesen, villám sebességgel kanalaz, szúrja a villával vagy lapátolja be kézzel, harap, rág, minden.

Ha kevésbé tetszetős, de még ehető kategória, akkor "Anya!" felkiáltással én etessem,sokszor játékokkal körbepakolva, magyarázni kell neki rágjon nyeljen igyon stb és 3x annyi ideig tart az etetés.

Mikor nem ízlik neki, az egyértelmű, 1 falat és szedi ki a szájából, fintorogva nyújtja ki a nyelvét, tolja el a tányért. Ez mondjuk nagyon ritka.

Korábban én is idegeskedtem, hogy nem eszik kanállal, de fél évig jártunk a korai fejlesztőbe más miatt és ott is azt mondták nyugi, próbálkozzunk és egy idő után már szépen fog enni egyedül.

2019. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Vissza fogod ezt még sírni...
2019. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, csak azon problemazok hogy egy csepp erdeklodest sem mutat az irant hogy o egyen, na de majd csak beindul. Abban van valami higy majd meg vissza sirom., mikor kinden tiszta macat lessz 😂😂
2019. okt. 30. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!