Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tényleg nem olcsóbb főzni,...

Tényleg nem olcsóbb főzni, mint bébiételt venni?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk egy ismerőssel, akinek pár hónappal idősebb a babája az enyémnél. Én magam készítem a püréket, ő üvegessel etet. Én nem számoltam utána, de ő azt mondja, kiszámolta, és ha zöldséget meg gyümölcsöt vásárol az ugyanannyiba kerül, mint ugyanaz a mennyiségű üveges bébiétel.

Valóban nincs különbség árban? Csak melóban több itthon készítgetni? Most a minőséget meg a hozzáadott anyagokat ne vegyük figyelembe, csak az ár különbség érdekelne


2019. dec. 11. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Drágább az üveges.
2019. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Minimális a különbség, nagyon drága már zöldség és gyümölcs. De azért még olcsóbban jön ki otthon készíteni.
2019. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Természetesen drágább az üveges (ha ugyanolyan minőségben készíted otthon, nem jobban), különben eleve meg se érné gyártani. ;)

Amiért mégis megérheti az nyilván az időfaktor illetve hogy bizonyos kajákkal nem szívesen pepecsel az ember (pl: borsópüré héj nélkül) vagy ha a gyerek olyan minimális adagokat eszik és fagyasztani nem szeret a szülő.

Első gyereknél sokat vettem boltit, most inkább főzök. Alapvetően nem spórolásból (ahogy én készítem, árban nem feltétlenül olcsóbb, cserébe jobb).

Pl: alma-banán bébiétel: dm bio 369,- és alig van benne banán, az olcsóbb almából van benne több

Itthon bio banán, bio alma 50-50 % és kb. 200,-

De pl: egy lazacos bébiételt többre hozol ki otthon, igaz abban nem csak hangyaf. lazac lesz

2019. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg
2019. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon függ attól, hogy mikor zörténik a hozzátáplálás.


Kb egálban van


De a lányom nem ette meg az üvegeset csak 2 fajtát.

Könnyebb lett volna ha igen

2019. dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Drágább az üveges, ennek ellenére én veszem.

De főzök is.

Mikor mit.

De pl tegnap vettem egy kg banánt 299 ft, egy kg almát 249 ft, egy tálca csirkemellet 1299 ft - de ez 2 főzésre elég, tehát adagja 650 ft. Az 1198 ft összesen, ebből kijön kb 6-7 üveg bébiétel. Tehát kb durván 150 ft egy üveg. Ennyiért nem kapsz bébiételt.

Ha répásat csinálok neki az még olcsóbb.

Meg nekünk volt a kertben barack több féle meg minden nyáron, akkor meg kb közel 50 ft-ra kijött egy üveg..


Legolcsóbb húsos babakaja a Hamanek 280 körül, Hipp Kecskeméti Univer meg 400 felett van kb..

2019. dec. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Relatív.

Egy adagot eleve nehéz főzni. Az első időszakban meg, amikor csak pár kanállal eszik a gyerek, pláne. Ha megveszed az alapanyagot és kiszámolod mellé mennyi időt és energiát fordítottal a 3 evőkanál étel elkészítésére, akkor az többe fog kerülni, mintha vettel volna egy üveg bebietelt. Csak amíg az otthoni főzésnél azt veszed figyelembe, hogy egy alma, egy krumpli az teszem azt 50 forint, nem számolod hozza, hogy elmentél a piacra külön bio zöldséget venni, x mennyiségű vizet használtál a mosasahoz, yt a fozeshez, mindezt z ido alatt, addig a bevételnél csak azt látod, hogy 200gr 200forint.

2019. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

"Csak amíg az otthoni főzésnél azt veszed figyelembe, hogy egy alma, egy krumpli az teszem azt 50 forint, nem számolod hozz..."


Már aki. 😂 Kgazdászként elég jól meg tudom ítélni.

2019. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

8!

A többség nem közgazdász. A többség elmegy mondjuk a 10km távolságra lévő tescoba kocsival, megvenni a kólát, mert ott 10 forinttal olcsóbb, mint a sarki boltban.

2019. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Normális ember nem csinál ilyet. Ilyet a most 90 éves mamám csinált 20 éve...

Az alapanyagot akkor veszem meg, mikor amúgy is bevásárolunk, vagy a tőlünk 50 méterre levő boltban vagy a 200 méterre levő piacon gyalog.

Mosogatni amúgy is kell minden nap, egy kés, egy mixer fej és egy lábas elmosása egy héten egyszer nem hiszem hogy hatalmas tétel, azért nem számol vele az ember.

2019. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!