Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálásnál baj, ha...

Hozzátáplálásnál baj, ha valami zöldség vagy gyümölcs kimarad, ami épp következne, és várok vele egy évet? Ha nincs szezonális, vegyek csak ezért fagyasztottat, vagy esetleg bébiételt?

Figyelt kérdés
Pl. a meggyet elszalasztottuk, pedig saját lett volna. Nem bírom elképzelni, hogy fagyasztott meggyet hámozzak, mert elvileg héj nélkül kell bevezetni. Sütőtök is lesz saját, de még sokára.

2019. aug. 14. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

??? Nincs kötött sorrend, hanem minden élelmiszernek megvan az, hogy mikortól mehet. Nem kötelező minden enni, amit már egyébként lehet.


A tököm se hámozgatta amúgy a meggyet a 6-7 hónapos gyereknek, ne viccelj... Pár napig a leve, aztán a gyümölcs megtörve. Nem kell túllihegni.

2019. aug. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta ezt a hámozást meggyhez, szilvához, hát pislogtam is.
2019. aug. 14. 14:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szilvát még csak-csak, de a meggyet kb. kivitelezhetetlen.
2019. aug. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sorrend, hogy mindent be kell vezetni. Van sok olyan gyümölcs vagy zöldség amit még én sem ettem soha 🤣

Hámozgatni sem kell sem a meggyet sem a szilvát!

2019. aug. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Meggybefott!
2019. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én védőnőm azt javasolta, hogy kukoricát adjak neki, természetesen meghámozva a szemeket, az milyen már 😂
2019. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 te jó ég! Milyen agyament gondolat... 😆
2019. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a borsót mondták anno hámozva, mondom, mi van? Borsót, hámozni? Hát ne aggodj, nem hámoztam.

Amúgy a nagyobb életében nem evett sem avokádót, sem mangot, sem papayát, de még mángoldot vagy sem. Nem halt bele. Sosem sorrendeztem,megnéztem, mit mikor úgy nagyjából, és úgy adtam, ahogy éppen igenyelte, kedvem volt. Vagy ami amugy volt otthon. Amugy sütőtök van üvegesben is, semmi baja nem lesz a gyereknek, ha üvegessel vezeted be.

2019. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Meggybefőtt nem jó, cukros!

Borsót nem hámozni kell, hanem áttörni.

És nem, nem baj ha kimarad, a szezonális friss a legjobb mindig. A fagyasztott is oké, ha úgy alakul, de nem kötelező.

2019. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

32 éves vagyok... A mángold még nincs bevezetve nálam :D Az avokádót, meg 3 éve vezettem be magamnak :D


Nyugi, ha nincs, nincs... Bar sütőtök könnyű ügy, üveges bébietel es kész. :D Meggy- van fagyasztott.. Kiveszel par szemet, kiolvad és keverheted. Ha elfogy a zacsival, meglátod h nagyon szereti-e, érdemes venni még v lehet hanyagolni amíg nem lesz friss. Viszont annyira nem alap étel, hogy muszáj legyen bevezetni..

2019. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!