Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdett itató pohárból...

Mikor kezdett itató pohárból vagy pohárból inni önállóan a babátok?

Figyelt kérdés

Tudom nem konkrétan az ételek bevezetéséhez kapcsolódó kérdés, de mégis idetartozik szerintem.

Kisfiam 10,5 hónapos. Mindig én tartom/tartottam a cumisüveget neki. Volt idő, mikor próbálta fogni, de visszavettem mert mindig kicsúszott neki a kezéből. És már teljesen megszokta ezt, nem is próbálja fogni.

Kapott karácsonyra egy tanuló (füles) poharat, de egyenlőre nagyon nem szereti. A sima vizes cumisüvegből sem tud sajnos önállóan inni. Annyira beletörődik hogy én tartom neki, hogy fel sem merül. Pedig sok mindenben ügyes, és szerintem ez csak azért nem alakult eddig ki, mert nem is erőltettem. Ezt a tanuló poharat meg el sem fogadja, nem is iszik belőle.

Sima pohárból se tud inni, sem egyedül sem segitseggel, sajnos ezt se nagyon próbálgattuk.

Nagy bajt csináltam szerintetek?

Van tippetek mit tehetnék? Azon kivül hogy most majd minden nap eléteszem, megkivanalom ezekbol?

Egyebkent igy most mar a sima pohar lenne a fontosabb vagy az itatocumi? Vagy mindketto?



2019. dec. 31. 12:25
 1/9 A kérdező kommentje:
*nem füles poharat kapott, hanem ezt a füles tanuló itatócumit. Avent.
2019. dec. 31. 12:29
 2/9 anonim ***** válasza:
A lányom két és fél éves és egy sima cumisüvegböl iszik magától, valamikor 1 éves kora után kezdett el úgy inni belőle, hogy nem én tartottam. Tudom, hogy pohárból kellene innia, tud is, de utálja, cumisüvegböl viszont megiszik egy litert naponta. Az itatopoharak nálunk nem váltak be.
2019. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk sem ment. Nagyon sokáig próbálkoztam de nem jött be se a pohár se tanulópohár, se semmi féle csőrös. 11 hónapos korában váltottunk le a vizes cumisüveget szívószálas üvegre. Ez nagyon bejött neki most 15 hónapos még mindig ilyet használunk, néha próbáljuk a poharat de nem nagyon megy, én pedig nem erőltetem. A cumisüveget 1 éves kora óta fogja, egyik napról a másikra kivette a kezemből.

Ne aggódj nem rontottál el semmit, nem kell erőltetni :)

2019. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyémek sosem ittak cumisüvegből. 4 hónapos koruktól sima pohárból itattuk őket, 1 és másfél éves koruk között mind a 4-en megfogták maguk a poharat. 2 évesen biztonságosan ivott pohárból mindegyik.
2019. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb 5 hónapos korától iszik a babám cseppmentes csőrös pohárból. Fogni még nem tudja.
2019. dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem hadznaltam csőrös poharat és cumisuveget sem, viszont minden más “szart” próbáltam...


Ami nekünk a legjobban bevált a sima fejes pohár és a retro uveg kavespohar.


Most a kicsikkel már nem is próbálok ezeken kívül semmit.


Félsiker volt a svéd itatopohar, de komoly áttörést azért nem okozott.

2019. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem vagytok elkésve. Az én fiam 1 éves lehetett,amikor elkezdte megfogni a cumisüveget. Itatópohár,csőrös pohár sosem érdekelte,a sima pohár annal inkább.

Tejet a mai napig cumisüvegből iszik,minden mást pedig pohárból. Most 26 hónapos,kb augusztus óta iszik pohárból biztonságosan,tehát nem önti le magát.

2019. dec. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jaj de jó ezeket a válaszokat olvasni!!! Nem tudjátok mekkora kő esett le a szivemről, azt hittem nagyon eltontottam hogy eddig ezzel nem is foglalkoztam! Köszönöm a válaszokat!😊
2019. dec. 31. 16:08
 9/9 anonim ***** válasza:

11 hónaposan a sima pohárból is tudott inni.

Melléfolyt persze, de nyárra esett.

Ekkor kapott szívószálas itatót, abból könnyen megtanult inni 1 évesen.


Nem rég tértünk vissza az itatópohárra, ez már nem cseppmentes..

Nem zökkenőmentes.. imád kicsepegtetni belőle..

De inni tud.

Aggódtam, hogy elfelejti a szívószálas miatt.

Mivel tél van a rendes poharat hanyagoljuk

2019. dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!