Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tehéntej bevezetésével kapcsol...

Tehéntej bevezetésével kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
17 hónapos kisgyermekem valamiért elutasítja a tápszert.Tejbegrízt és olyan ételeket amik tejből is készülnek,már kapott. Most akkor forraljak fel tejet ,várjam meg míg kihűl és azt itassam vele cumisüvegből( pohárból még csak tanul inni) Sajnos nem nagy ivó,ha nem iszik csak pár kortyot ,még azt kínálhassam neki pár órát ? Vagy mindig csináljak újat? Vagy ez hogy működik?
2020. jan. 2. 04:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én pont így voltam a fiammal. Egyik napról a másikra elutasította a tápszert.

A boltban 3,5%-os tejet szoktam venni,mert az jó zsíros. Előtte ő is evett már más tejtermeket,így én forralás nélkül adtam. Persze először kevesebbet,aztán amikor láttam,h ízlik,emeltem az adagot.

Gondolom 17 hónaposan már sokmindent eszik. Én mindig evés után kínáltam,reggel,délben és este. Most már csak reggel es este iszik 2-2 dl-t. Ebéd után csak akkor,ha nem tud elaludni. Remélem,tudtam segíteni!

2020. jan. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja,azt nem írtam,h az én fiam mar 2 éves múlt. Nagyon ügyesen iszik pohárból,de a tejet a mai napig cumisüvegből issza.
2020. jan. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Hát nem tudom, lehet én csinálom rosszul, de 11,5 hónaposnak ém csak simán adok, max megmikrózom pár mp-t hogy langyos legyen.
2020. jan. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Előző vagyok. És én pohárból adom ekkora cula gyereknek 😂
2020. jan. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
1es.Étkezések után megivott 2 dl tejet? Nálam a pici egy fél nap alatt iszik annyit.Ezért is kennék arra is kíváncsi hogy ha csak kicsit iszik belőle kínálgassam-e egész nap vagy hagyjam, amennyit megiszik étkezés után annyit iszik és kész.Cumisüvegből adtad a tejet? Előre is köszönöm!
2020. jan. 2. 06:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A boltit mar nem kell forralni, mert pasztorizalva van.

A leheto legmagasabb zsirtartalmut vedd meg neki es akkor kinald, amikor tapszert szokott kapni. Ez ugye altapaban reggel es este van emmyi idos gyereknel, nem tudom, hpgy a tied mikor kapott eddig tapszert es mennyit.

Elso korben en 1 dl-t adtam nekik, amikor attertunk a tapszerrol a tehentejre es ha megittak es ha napokig semmi gond nem volt (ugyanolyan maradt a kaki, mint addig nem fajt a hasuk, stb), akkor kaptak mar annyit a tejbol, mint korabban a tapszerbol. Ez egyik gyereknel reggel-este 150 ml volt, a masiknal 2x 200 ml.

2020. jan. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell forralni, nem kisbaba már. Én nem erőltetném egész nap a tejet, ha megissza jó, ha nem úgyis jó, nem csodaszer a tej, joghurtot is ehet helyette.
2020. jan. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1# vagyok. Igen,cumisüvegből adtam. Nem kínálgattam egész nap,csak a főétkezések után. Amennyit megivott,annyit. A 2dl-s mennyiség az csak úgy kialakult nála,nem erőltettem. De ő már elmúlt 2 éves,azert sztem ez is számít a mennyiségnél nála.

Amúgy nem forraltam,mert pasztörizalva van. És azért a 3,5%-os tejet veszem,mert az zsírosabb,laktatóbb,mert a fiam reggel nem eszik sokat,max. egy szelet toast kenyeret,a tejet pedig szívesen megissza. Én melegíteni sem szoktam,mert ha langyos,akkor már nem issza meg.

Szóval reggel 2dl,meg este lefekves előtt. Nálunk este fürdés előtt van vacsi,fürdés utan pedig megissza a tejet és megy aludni.

2020. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1# vagyok megint. Szerintem tegyél neki 1-1,5dl-t a cumisüvegbe,aztán majd meglátod,mennyi fogy belőle.
2020. jan. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Sajnos a joghurtot,krémtúró utálja még az ízesítettet is ezért fontos szálomra hogy legalább tejet igyon.Max 1 túrórudi vagy tejszelet csúszik le egy nap.
2020. jan. 2. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!