Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem jól etetem az 1 éves lányom?

Nem jól etetem az 1 éves lányom?

Figyelt kérdés

A kislányom 2 hét múlva lesz 1 éves.

Jelenlegi evése így néz ki:


Reggeli: 160 ml tápszer

Tízórai: 160 ml tápszer

Ebéd: gyakorlatilag bármi, amit mi eszünk, neki való formában vagy üveges bébiétel

Uzsonna: változó,pl. gyümölcs és keksz, vagy tejpép, vagy babamüzli, vagy gyümölcspüré tejszelet, ilyesmik

Vacsora: Általában amit mi eszünk itt is, bundáskenyér, kis virsli zöldséggel, szendvics hasonlók

Elalvás előtt éjszaka meg még tápszer szintén vagy pizsoma hami.


Több étkezést kellene már kiváltanom rendes kajára? De hiába bújom a babás oldalakat olyan fantáziátlan vagyok mit adjak neki reggelire is meg tízóraira is. Meg úgy az egésszel, nem tudom mit változtassak, mikor kellene úgy ennie már mint egy felnőttnek, tehát tápszer mentesen? (Vagy csak Junior tejital este de többi már mint mi felnőttek)


Honnan tudhatom, hogy nem etetem esetleg jól?


2590 grammal született, most 9100 gramm amúgy.


2020. jan. 14. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

A súlya rendben van. Nézegess táblázatokat, étrendet csomó van interneten, példákkal.

Nálunk pl így van:

Reggeli: valami pekáru, zsömle vagy croissant, túrókrém (ezt lehet gyümivel vagy zöldséggel, avokadoval nagyon szereti) és tejital, "babacsinta", zöldség krémes kenyér, vagy akármilyen kenyér, felvágott, sajt

Tízórai : gyümölcs és keksz vagy joghurt

Ebéd: na ez változó, vagy azt eszi amit mi, ha olyat főzök, amúgy pedig azt szoktam csinálni, ha húsleves van, fagyasztok le belőle anyatej taroloba, azt kiolvasztom, főzök vele pici zöldséget tésztát és kész is. Csirkemellet is kis jegtarto kockaba fagyasztom, kiolvad, megpárolom, kis zöldség vagy gyumi mellé és kész is.

Uzsi: rendszerint keksz vagy valami pufi

Vacsi szintén mint ebéd


A nutriklubb oldalán nézd meg, ott sok ötlet van, vagy a manómenü nevű appot töltsd le a telefonodra, ott is rengeteg recept van

2020. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek igénye is számít, de tízóraira nem tápszert vagy nem ccsak tápaszert kaphatna.


14 hónaposan így volt:


Tejalapú( anyatej) reggel

Reggeli fél szelet kenyér

Tízórai banán, vagy más könnyebb gyümölcs valami gabonával- kukoricakuki, kölesgolyó, zabos keksz...


Ebéd amit mi

Uzsi hasonló mint a tízórai ( anyatej pluszban)


Vacsi ezt szoktam uzsinak hívni inkább, mert hamar eszi( 4-5 közt)

Meleg valami főzelék, vagy ami ebéd volt, vagy valami nem húsos meleg


Aztán nálunk van igazi vacsi is

Ez házi krémtúró, tejbegríz, joghurt vagy ilyesmi


Anyatej alvás előtt



1,5 évesen majdnem ugyanez. Van

Este nem kap anyatejet..

14 hónaposan még 3-4 szer kapott anyatejet, ha kért..

Volt, hogy csak reggel-este

2020. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd próbálok még akkor nézni ötleteket, veszek túrót is és csinálok én is pl házi krémtúrót, ez jó ötlet, régen magunknak is csináltam.
2020. jan. 14. 12:10
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Az én lányom, másfél éves koráig napi 2 étkezésre csak tápszert igényelt (reggeli, vacsora), utána is csak azért szokott le róla, mert elkapta a kéz-száj-láb vírust, és le szokott a cumisüvegről, nem merte többet a szájába venni.


Nem gond a napi 2 tápszer étkezés, a tízórait cseréld ki valami tartalmasabbra (zöldségek, gyümölcsök, babakekszek, stb.) és jó lesz.


Az én lányom 2 éves, de reggelire még mindig csak kakaót iszik, és elalvás előtt is kell neki kakaó (szigorúan pohárból 😁)


(a kakaó (rendes tejjel) fogja felváltani a tápszert, ha megérik rá)

2020. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Én valami pékárut hiányolok.

Nálunk a nagy 1 évesen hagyta abba a szopizást és nem fogadott el mellette semmi mást, ő így evett kb: reggeli kenyér/kifli sonkával, sajttal, paradicsommal, paprikával, uborkával. Tízórai nem volt, mert későn kel, nálunk 2 uzsi van. Ebédre ugyanazt, amit mi, első uzsira joghurt/házi krémtúró/tejbegríz, második uzsira gyümi+keksz, vagy ha van itthon pogi/süti (heti 2x sütök általában), akkor az. Vacsira vagy ua., mint reggelire, vagy meleg étel.

A kicsi sajnos tápszeres, ő ugyanannyi idős, mint a tiéd. Reggel 150-180 ml tápszer, utána egyből kenyér/kifli, felvágott, sajt, zöldség. Innentől ugyanaz, mint a nagynál volt ennyi idősen, este már nem fogadja el a tápszert.

2020. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!