Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves lányom 2 hónapja...

Fél éves lányom 2 hónapja hozzátáplálom. Eddig nagyon szépen evett, már két étkezést kiváltottunk. Ülni még nem tud ezért babahordozóban etetem, de napok óta azzal szórakozik, hogy kiveri a kanalat és még a tálat is a kezemből. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Én meg ezt már idegekkel nem bírom tovább. Minden tiszta kaja a gyerekkel meg nem bírok! Már azon is gondolkoztam, hogy amíg nem ül és nem rakhatom az etetőszékbe addig ismét csak tápszert adok neki. Nincs pénzem új etetőszékre különben vennék dönthető támlásat. Valaki tud valami tanácsot adni mit tehetnék? Már kétségbe vagyok esve!
2014. jan. 31. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
adj kanalat a kezébe
2014. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Eldobja és utána az kell neki amivel én adagolom a kaját. Szépen tátja a száját, hogy kell neki. Nyugodtan ül, de amint a közelébe ér a kanál rúg-kapál és kiveri a kezemből...
2014. jan. 31. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek elsővel! Adj kanalat a kezébe.
2014. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inni kér? Szokott evés közben vizet inni? A kezébe adhatod a cumiját/itatópoharát is esetleg, ha van neki.
2014. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Folyamatosan kínálom innivalóval, iszik is szóval nem hinném, hogy ez a gond. A kanál mint már mondtam nem jött be. Ha meg játékot adok a kezébe azt a szájába gyűri egyből és szintén nem tudom etetni. Ha kiveszem a szájából a játékot már nem is kell neki eldobja mint a kanalat.
2014. jan. 31. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen.

Én is játékot adok neki, és csak addig tolom el a szájától a játékot, amíg a falatot a szájába teszem.

Ha semmi sem megy, akkor fogd meg addig a két kezét, amíg a szájába teszed a falatot.

Vagy tereld el a figyelmét. Én még énekelni is szoktam neki néha kaja közben, ha épp az vonja el a figyelmét.

2014. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Most, hogy jobban belegondolok, a legnagyobb gyerekem ebben a korában csak úgy evett, ha közben vadul ráztam neki a csörgőjét.
2014. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!