Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ezek miért vannak? Eheti a...

Ezek miért vannak? Eheti a lányom?

Figyelt kérdés
Van pl a hipp banános tejbegríz ami 4 hónapos kortól adható a címke szerint. De elvileg a tej cska 1 éves kor után mehet nem ???? Vagy ez másfajta tej ??? 7 hónapos a lányom és kaptunk ajándékba. A cimke szerint 4 hónapos kortól ehető, tehát elvileg bőven eheti a baba de összetevők közt meg a tej .Nem értem.. kaptunk tejpepet is ámon elől németül az szerepel ,hogy 6 hónapos kortól, de a magyar nyelvű címke szerint meg 12 hónapos kortól!!!!! Ekkora különbség van az országok közötti ajánlásokban??? Pedig a babák ugyanazok!

2019. jan. 23. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (remélem) úgy van benne tej, mint a tápszerben.
2019. jan. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen érre gondoltam én is !!

A másik, hogy ekkora különbség van a német ajánlás és a magyar között??😱

2019. jan. 23. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A dm-es babaételeknél és oépeknél van ilyen. Elől németül ott van hogy “4 monat” vagy bármilyen és a magyar nyelvű matricák meg hogy 1 éves kortól és oda is van írva a pépre pl hogy a német ajánlás van az elején de Magyaországon a védőnők egyesülete (azt hiszem az van odaírva) csak 1 éves kor után ajánlja a tejtermékek fogyasztását. Igazából én sem értem, hogy ha a német babák ehetik a magyar babák miért nem, érdekes. Érdemes erre odafigyelni és megnézni a matricát is ha vitatott babaétel.
2019. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a tápszer is tejalapú, mégis adható újszülött kortól.

Másrészt túrót, joghurtot, sajtot már előbb is lehet adni, mint 1 év, pedig az is tejből van.


Az ajánlás meg... Még a magyar védőnők is mást mondanak, nemhogy külföldi...

2019. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy feldolgozott tej van benne mint ahogy a tápszerben ami 1 perces kortól adható.
2019. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Én ezekbe az ajánlásokba belehülyültem. A 3. babámmal vagyok itthon. Ami 6 éve ajánlott volt, az most tilos, ami tilos volt, pl allergének, azt most minél előbb be kell vezetni. Kísérleteznek folyamatosan. Mindent meg lehet kis mennyiségben próbálni és figyelni a reakciót.
2019. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Teljesen egyet értek. 2 kicsi között 2 év van, ez is elég volt ahhoz, hogy mindent megváltoztassanak :/

2019. jan. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eheti nyugodtan, tejterméket (sajt, joghurt, túró, stb.) is ehet, csak a konkrét tehéntejet nem szabad adni 1 éves korig.
2019. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!