Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos babának napközben...

8 hónapos babának napközben már nem kell anyatej?

Figyelt kérdés

8 hónapos a baba, gyerekorvos most mondta, hogy már napi 3x főzelékes, pürés étkezés javasolt, és csak este-reggel legyen szopi...

Az étkezéseket természetesen csináljuk (bár nem mindig eszik meg egy "adagot") de ebéd előtt és uzsi előtt valamikor még szokott szopizni- ő is igényli szerintem, és az én mellem is kemény, folyik. Rosszul csináljuk, le kell mostmár állni a napközbeni szopiról? Ezt hogy csináljam úgy, hogy ne gyulladjon be a mellem? (babának vizet kéne adnom gondolom helyette...)


+kérdés, bocsi, de húst mindennap kell már adnom a babának, vagy csak heti 1x-2x? Mindkét változatot láttam már a neten. (védőnő tojik ránk, nem tudom megkérdezni)


2020. jan. 17. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
dehogy kell leállni, add neki a főzeléket és pürés ételeket és mellette nyugodtan szoptasd igény szerint
2020. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első jót írt.

Kiegészíteném,nyugodtan mehet napi 1x húsos étkezés. Húsos helyett heti 1x én szoktam halasat adni. Az én 9 hónaposom nagyon szereti a halat.

2020. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor majd ő leválasztja magát úgymond?

2020. jan. 17. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,az ő igényeit kövesd,ne az orvosét;)
2020. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
És ha szopik 2 évig, akkor mi lesz? Semmi. Az anyatejes baba sokáig kéri még a szopit étkezés után akkor is, ha eleget evett. Nem kell siettetni!
2020. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2 éves, még szopizik este, van hogy nappal is egyszer. Nagyon jó evő, mindent megeszik, husi, zöldség, gyümölcs. Adj neki 3-szor ételt, de mellette nyugodtan szoptás, nem kell leszoktatni. Úgy szoptás, hogy inkább étkezés előtt ne, inkább utána, ha kéri és adj neki vizet evés után.Az sem baj, ha nem eszik meg egy adagot, mi sem vagyunk mindig ugyanolyan éhesek. Az én fiam húsevő, heti 5-ször kapott, a lánykám annyira nem ette inkább 3-4-szer adtam neki egy héten. Egyébként meg bármikor adhatsz neki cicit,ha kéri pici még:) Majd leszokik:)
2020. jan. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan 6-8-szor kapott úgy, hogy 3-szor kapott szilárdat.


18 hónapos

Már csak reggel kap.. de 2 hete még napi 2-3 szopi volt. 6 szilárd mellett

1 hónapon belül születik a tesója

2020. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jan. 17. 17:52
 9/9 anonim válasza:
11 hónapos a fiam, napjában többször cicizik.. :D én nem "venném" el tőle.. :)
2020. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!