Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 éveseteknek hogy néz ki egy...

1 éveseteknek hogy néz ki egy napi étkezése? Mit és mennyit eszik? A miénk szerintetek elfogadható?

Figyelt kérdés

Kereken 1 éves a babám. Az alábbiak szerint étkezik.


Reggeli 6-8 között (ébredéstől függ):

200-250ml tápszer.


10 órai:

1 gyümölcs, vagy 1 gyümölcs joghurt, vagy natúr joghurt kevés gyümölccsel, ritkán kifli, zsemle feltéttel


Ebéd:

Vagy amit mi eszünk, vagy kb 200g baby étel


Uzsonna:

1 túrórudi csoki nélkül, vagy 1 gyümölcs


Vacsora:

Amit mi eszünk, vagy 200-250g baby étel.


Lefekvéshez: 250ml tápszer. (19.30-20.00)


Jól alszik, tehát biztos nem marad ehen, csak nem tudom ez így jó-e igazából. Nem sok, nem keves, ilyesmi.


Köszi a válaszokat.



2020. febr. 7. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Igazából kétszer vacsorázik. Egyszer eszik vacsorát és egyszer tápszert. Ez azért nem kevés már.


Èn lassan leszoktatnám a táposzerröl föleg este, mert gondolom azon alszik el és van már foga is. De még nem vagytok túl késön, de már gondolkodj rajta és ha lehet szoktasd le ahogy adódik a tápszerröl.


Az édességet meg én addig nem adtam a gyereknek míg azt nem kérte. Elsö gyereknél kb 2 éves koráig szinte alig kapott édességet, mert ugy sem tudta mi az, és nem kérte...

2020. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
16 hónaposom hasonlóan étkezik (Ő mindig is keveset evett). Annyi hogy én heti 1x adok édességet.
2020. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
A lányom is kb. így evett 1 évesen. 15 hónaposan elmaradt a reggeli tápszer, rendes reggelit kapott, szendvics, péksüti, joghurt. 18 hónaposan az estit is elhegyta, így a vacsit késöbbre hoztuk egy kicsit, ezert bejöttek a rágcsák, ropi, kuki, keksz. Ezt uzsi és vacsi között eszi, így jobban kibírja vacsiig. Fokozatosan állt át a mi ételünkre, de 15 hónapos kora óta egyáltalán nem eszik bébiételt, max. tejpépet, de már azt is ritkán. Teljesen azt eszi amit mi. 20 hónapos most
2020. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
11 hós kisfiam is hasonlóan eszik. Kivéve, hogy ő még nem igényli a “rendes” vacsit, csak tápszert kap. Le nem akarom szoktatni az esti tápszerről (később tejital) csak hasonlóan, mint te szilárd ételt is kap majd. Szerintem rendben ez így rendben van.
2020. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
15hónapos. Majdnem ugyanez.Reggel a tápszer után szokott enni egy kis péksütit. Sajtos pogit,szilvás táskát stb.( nem eszik csak egy felet vagy negyedet) Tízórai mindig gyümölcs. Ebéd mint a miénk. Uzsonna túrórudi vagy tejszelet vagy krémtúró vagy joghurt.( még Vekerdy is azt mondta hogy az uzsonna lehet édesség-ennyi belefér) Vacsi szendvics vagy főtt tojás,halkrémes kenyér,zöldségekkel,ilyenek. Este tápszert már nem kap. Ha majd iszik tejet- most még nem ízlik neki- este fürdés után fogmosás előtt adok neki.
2020. febr. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

13 hónapos:

reggelire: zöldségek, sajt, kis husi vagy tojás, mellé egy kisebb szelet kenyér (simán, vajasan vagy pirítva)

ebéd: leves sűrűn

uzsi: banán vagy kiwi, extrudált kukorica vagy rizs vagy köles golyó, néha házi babakeksz

vacsi: főzelék vagy husi zöldségekkel, ritkán babacsinta

Reggel és este még szoptatom.

Nálunk még nincs dessert/nasi.

2020. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!