Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen formában adtok húst a...

Milyen formában adtok húst a babának? Hogyan készítitek?

Figyelt kérdés

15 hónapos kisfiam nem hajlandó húst vagy húskészítményt enni. Félek, hogy valami hiánybetegsége lesz.

Egyébként mindent eszik már, amit mi, kivéve a hús féléket.

A múlt héten tudtam neki adni pár kanállal a rakott kelből, illetve tegnap vacsira megevett egy fél virslit.

Eddig azt is kiköpte, a felvágottakat is mind kiköpi, sokat próbáltam már.

Nincs valakinek valami ötlete, hogy hogyan szeretetthetém meg vele?



2020. febr. 10. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

15 hónaposan már nyammogta a mi ennivalónkat, ezért húst pl a húslevesből kapott. Szerintem ne ragaszkodj ennyire a húshoz. Főleg ne a felvágotthoz, virslihez. Az eleve csak részben hús, az is milyen..

Ha mindenáron szeretnéd, vegyél húsos babaételeket vagy turmixod le a főtt husit a főzelékébe. Észre se fogja venni hogy benne van.

2020. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Én úgy csinálom hogy levesbe csempészem bele mert azt nagyon szereti. Pl csinálok brokkoli krémlevest akkor kiveszek annyit amennyit Ő megeszik és turmixolok bele főtt csirkemellet.
2020. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ennyi időesen réges rég azt ettek, amit mi. Rakott cuccok, pörkölt, leves, tészta szósszal, ritkán rántott hús. Mindent megesznek.
2020. febr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem ragaszkodom én a virslihez, felvágotthoz, de örülnék ha legalább azt megenne.

Nem eszi meg a bébikaját, úgyhogy az kilőve.

Turmixolva megeszi persze. De meddig adjam még neki a püréet? Tud rágni, 15 foga van. Mindent megrág szépen csak a hús darabokat köpködi ki. Akármilyen aprók is.

2020. febr. 10. 12:09
 5/12 A kérdező kommentje:
*püréket
2020. febr. 10. 12:10
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is húslevesben a legkönnyebb odaadni. Abban van minden más is amit szeret( gondolom) répa,krumpli,tészta és belecsempésznék kis darabokra vágott puha főtt húst. Nálunk sem jön be neki pl. a szárazabb vagy kissé keményebb hús,jobban megeszi a pörköltet vagy a puha csirkemelles ételeket. Az elején kb. 1 éves koráig én is inkább üveges bébiételben adtam neki a húst. Felvágottakban is van magas hústartalmú virsli,sonka stb. Pl. a kedvenc vacsija kislányomnak mikor vágok fel vajas kenyeret kockákra,paradicsomot kockákra,trappista sajtot pici kockákra és ( Spar prémium nem füstölt) sonkát kockákra. Ezeket szépen eszegeti. Persze ha tehetné inkább csak a sajtot+ a paradicsomot enné ezért evés közben a sonkát+ a kenyeret én csempészem a szájába
2020. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Húslevesben is próbáltam már többször. Azt nagyon szereti, de a húst nem eszi meg.

Vacsira én is szoktam neki katonázni vajas kenyeret, sajtot, zöldségeket. Mindent megeszik, kivéve a sonkát vagy felvágottat.

Nem tudom mivel próbálkozhatnék még.

2020. febr. 10. 12:36
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is főtt csirkemellett pürésíts és azt dugd pl a főzelékbe. A többi cucc nem kell pürés legyen. Majd kialakul.

Az én 13 hónaposomnak meg az a dilije, hogy csak azt eszi, amit mi, ha bármit meglát nálunk ami nála nincs vagy látja hogy más a menü, kitör a balhé.

Valamelyik este ezért nyers lilahagymát evett...

Ne aggódj szerintem, kialakulnak. Kérdezd meg esetleg a családorvost, hogy vaspótlás nem kellhet-e.

2020. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6os vagyok.Még az jutott eszembe hogy mikor főzök valamit van hogy felrakom a gyereket is magam mellé a konyhapultra és ő is " segít" és akkor mindenbe belekóstol.A minap melegszendvicset készítettünk és kolbászkarikákat evett meg paprikát amit egyébként nem szeret.

Vagy ha apukája eszik( ő általában külön eszik mikor épp hazaér) mindig odamegy kéregetni,olyankor is eszik azt amit egyébként nem.

2020. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Így nehéz


Teliben azt ette, amit mi


Virslifélét csak fontorogva kóstolta

Összevágtam kicsire, megette.

13 hónaposan még aprítóval / nem botmixer)/ a húst átnyomtam, de 15 hósan nemx

2020. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!