Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Folyadék bevétel: kinek mit...

Folyadék bevétel: kinek mit iszik a babája?

Figyelt kérdés

Fél éves a Babánk, tápszeres elejétől fogva próbálkozok egy kicsike vízzel itatni, semennyire nem hajlandó elfogadni.

Elkezdtük a hozzátáplálást és úgy gondolom ilyenkor kellene egy kis folyadék is a tápszeren kívül, de nem hajlandó meg egy kortyot sem inni a vízből.

Ki mit ad a babának? Természetesen cukor mentes, koffein mentes tea esetleg? Ami nem puffaszt.

Köszönöm az ötleteket.


2020. márc. 24. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Az én fiam nyáron született. Borzasztó meleg volt, úgyhogy már az elején adtam neki vizet, szomjas volt és szopni nem is akart, csak inni. De szerintem próbáld nyugodtan a vizet. Ha most teát meg egyebeket adsz neki, akkor nem fogja később sem a vizet szeretni. Valószínűleg nem is szomjas. Mindig kínáld meg amikor gondolod, de ne erőltesd. Ha szomjas lesz el fogja fogadni. Amúgy adhatsz neki persze teát, de ha azt elfogadja akkor később tényleg nem fogja a vizet inni. Nekem csipkebogyó teát mondták egyszer, azt szereti a fiam. De ő már 20 hónapos.
2020. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen én sem szeretnék neki mást adni, de hogy ennyire nem lenne soha szomjas az is érdekes.

Azért kérdeztem rá.

Próbálkozom tovább a vízzel, egyszer próbáltam meg neki adni Szentkirályi baba almalevet, hat csak úgy fújta rám 😂

Többet nem is próbáltam adni.

2020. márc. 24. 23:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg inkább csak pürézik, az is beleszámít a folyadékbevitelbe, ezért nem baj, ha még nem iszik.

Majd ha tényleg szilárd lesz a szilárd és kiváltott étkezések lesznek, akkor kell innia.

2020. márc. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igény szerinti tápszeres volt a fiam és blw-s. Vizet kapott az első naptól az étel mellé, sokára kezdett el mennyiséget is inni. Inkább akkor mikor már mennyiségeket evett is. És a tápszer is jelentősen visszaszorult.

A mai napig 99% -ban vizet iszik (ha a kakaót/tejet nem számolom).

2020. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szomjoltásra csak a víz. Még ha megiszik egy pürét, vagy egy kis almalét, akkor is iszik utána.
2020. márc. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
3 hetes korától Mecsek babateát kap, amit a széklet miatt javasolt gyerekorvos. Nem issza meg magában, kicsit cukroznom kell, mert elég szr íze van, de megpróbálom nagyon minimálisan. Elfogadja, szereti és igényli is.
2020. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam először vizet kapott amiből nem ivott eleget és szekrekedeses lett közben azután kapott instant teát (4 hós kortól adható) ezt issza most is de néha kap olyan teát ami koffein mentes és cukor nélküli.. abból nem iszik annyit.

És mostmár a vizet is issza de meg mindig nem eleget.


Saját tapasztalat: soha nem szerettem a vizet és mindig ice teát ittam aztán amikor terhes lettem csak vizet ittam. És azóta is.

Kereszt fiam : csak édes lötyöket meg mekis kólát ivott mostmár 6 éves és kb 2 éve vizet iszik csak. ( nem tartom jónak hogy azt ivott de mégis at állt a vízre)


Szóval ez igazán változó.

2020. márc. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!