Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek nehezen ment a hozzátáplálás? Mikor javult a helyzet?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szép lassan csinálj mindent. Én az elején egy-egy kanállal kóstoltattam csak a gyermekeimet aztán szép lassan napi kóstolgatásokkal egyre több kanállal fogadták a pépes ételt. Csak türelem nem megy egyik napról a másikra. 🙂
2020. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

13 hónaposan


Egyik napról a másikra enni kezdett

2020. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nehezen ment, 6 hónaposan kezdtük de csak 8 hónaposan kezdett szépen enni. Addig egy egy kanál kóstoló volt csak.
2020. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan kezdtem. 10 hónapos koráig max 2-3 kanállal fogadott el, aztán egyik napról a másikra enni kezdett kifejezetten nagy adagokat.
2020. máj. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajj de jó hogy ezt kiírtad. És jó olvasni, hogy van remény. 9 hónapos a kicsi, 6 hónaposan kezdtük de ritka nagyon hogy normális adagot enne. Inkább akkor ha igazán fogára való, de úgy se mindig
2020. máj. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)

4 hónaposan kezdett pürét enni (tápszeres) védőnő és orvos ajánlásával. Már 2.5 hónapja szenvedünk, sok mindent megkóstolt már, amit hat hónapos korban szabad. Elfordítja a fejét, kiköpköd mindent, fintorog, és csapkodja a kanalat. Mindent megpróbáltunk már, semmi sem tetszik neki, semmilyen formában. Nem erőltetem, próbálok türelmes lenni vele, de nagyon elkeserít a dolog, ezért írtam ki a kérdést, hátha van aki még kínlódik és talált megoldást, vagy elmondja mennyi idő múlva fogadta el a baba.

2020. máj. 29. 13:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy mennyi idő után fogadja el, változó mint látod. Nem érdemes görcsölni rajta. Úgy még nem maradt egy gyerek sem hogy tápszeres/anyatejes maradt örökre. Erőltetni semmiképpen ne erőltesd
2020. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Én most kezdtem 4 hónaposan almával. Szinten tápszeres. Azt próbáltad hogy keversz tápszert a kajába? Nekem így egész jól megeszi már az 50gr-mot pár nap után. Anélkül inkább csak fintorog. Gondolom savanyú neki az alma. Ha már próbáltad, akkor bocsi, nekem is úgy javasolták, de beválni látszik.
2020. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam a tápszert is. Az almát még úgy ahogy elfogadja, párolva, keksszel.
2020. máj. 29. 18:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Azóta mi a helyzet? Milyen evő a kicsi? :) Mi nemrég kezdtük, kóstolt eddig barackot, almát és répát, de kitolja a nyelvével a javát. 😐 Holnap lesz 5 hónapos.
2021. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!