Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónapos babátoknak mi a...

10 hónapos babátoknak mi a napi étrendje? Több étkezés segítene, hogy újra jól aludjon? Egyre rosszabb a helyzet.

Figyelt kérdés

Kislányomnak sajnos megváltozott a napirendje. Eddig 9-10 körül ébredt reggel, így kimaradt a tízórai. Most viszont már fél 8-8 körül ébred, így már a tízórai kellene.

Eddig úgy evett, hogy, reggel este tápszer, délben főzelék, és uzsonnára egy gyümölcs és fél adag tejpép.

A védőnénk még korábban mondta, hogy kaphatna tejpépet vacsira és utána még tápszert ha kér, hogy nyugodtan aludjon. Hát most nyugodt alvásról szó sincs, csak mellettem hajlandó aludni, a kiságyába ha véletlenül sikerül visszarakni, akkor is 10 percig tart :(

Ezen vajon segítene? vagy csak a mozgásfejlődés és a szeparációs szorongás miatt van ez így, vagy éhes esetleg, és ezért nem alszik nyugodtan és ébred egyre korábban reggel?



2013. jan. 23. 09:30
 1/7 gabszem ***** válasza:
Reggel adj tápszert, tízóraira gyümölcsöt, ebédre főzeléket, délután adhatsz megint gyümölcsöt, vagy joghurtot, este adj neki főzeléket, vagy tejpépet és lefekvés elött tápszert.
2013. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Jégtánc ***** válasza:
Nálunk úgy volt,és van most is,hogy ha 6h körül megébred akkor tápszer,általában visszaalszik utána még kicsit.Ha felébredt 8h körül akkor utána sajtos kenyér vagy csirkemellsonkás valami,utána általában megeszik még 1 banánt.Aztán ebéd ,majd alvás.15-15:30h fele uzsonna.ált joghurt almával vagy banánnal.18h körül tejpép,aztán este alvás előtt tápszer.Éjjel ha felébred én most már nem tápszert adok hanem csak valami innivalót.
2013. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha jól értem, akkor mindkettőtök szerint úgy kellene, hogy ha mondjuk est fél 8-8 körül van fürdetés, akkor 6 körül kapja a tejpépet, és fürdés után a tápszert? Vagy úgy sok telik el a kettő között?


Joghurtot milyet adtak neki? Gondolom natur, de melyik márka mondjuk, mire kell figyelni a kiválasztásnál, Activia jó pl, vagy csak sima? Mert eddig csak babajoghurot kapott párszor, de napi szinten nyilván nem tudom finanszírozni...

2013. jan. 23. 09:50
 4/7 anonim ***** válasza:

10 hónaposom reggel 7kor kel,tápszert eszik,fél 10kor visszaalszik,ébred 11 körül,akkor ebéd,husis főzelék,3 körül gyümi,aztán 6körül megint husis vacsi,8kor fürdés és tápszer,ezen bealszik.

Lehet hogy azért kel,mert éhes,próbálj neki több kalóriát adni és meglátod...csak egy tipp,minden baba más :)

2013. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én 9 hónapos kislányom este 7-kor vacsorázik (főzelék, tejpép vagy tejbegríz), és 9 körül még szopik, mielőtt elalszik. De mégis reggel 7-kor már fent van. Csak akkor alszik el kb 9-ig fél 10-ig, ha éjjel felébred és szopik. Így én jobban örülök, ha korábban felébred reggel, és akkor egész éjjel alszik. Ja, és még annyi, hogy ő is akkor nem kel fel éjszaka, ha velünk alszik, úgyhogy lehet valami ebben a szeparációs szorongásban, és mozgásfejlődésben is, mivel már lépegetni is elkezdett.
2013. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Danonino-t szoktam neki venni, mondjuk abból meg 2-t kell neki adni egyszerre, mert egy nem lenne elég. Vagy babajoghurtot. Mást nem merek neki venni, ki tudja mi van benne, és szerintem a gyümölcsdarabok miatt sem enné meg.
2013. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jégtánc ***** válasza:
Igen,nálunk úgy van hogy 18h körül vacsi,19h után fürdés és 19:45h körül tápszer.20h-kor már alszik általában.Persze vannak csúszások,de nagy vonalakban így van.
2013. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!