Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Múlt héten kezdtük a hozzátápl...

Múlt héten kezdtük a hozzátáplálast, 6 hós baba. Jól indult, de mostmár semmi pürét nem akar enni. Valami otlet?

Figyelt kérdés

Elso heten minden nap megevett 20-35ml puret. A het elejen mar csak 1-2 kanallal, tegnap ota meg semmit.

Viszont ha adok neki piritost, kenyerrudacskat, parolt zodlsegedarabokat, azt megeszi. Elvezettel elragcsikal rajta.


O masodik babam, a tesoja anno evett szepen, fokozatosan tobbet es tobbszor. Tanacstalan vagyok.

A baba kozpontu hozzataplalast en nem igazan partolom. Tobbszor lattam, hogy utana sokaig nem fogadtak el kanalat.


2020. máj. 29. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehet, hogy unja ugyanazt a kaját - nekem az egyik gyerek nem volt hajlandó két napnál többször megenni ugyanazt, vagy jobban szeretne kicsit darabosab ételt, de az is lehet, hogy unalmas neki az etetés.

Ha a kézböl megeszi az ételt, akkor add úgy, semmi baja sem lesz sem neki, sem neked, ha egy évesen még nem eszik egyedül kanállal, van még rá böven ideje.

Sokkal fontosabb, hogy az evés ne harc legyen kettötök közt, hanem jó étvággyak és örömmel egyen.

2020. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha magàtòl BLW-zik a baba, akkor ùgy tűnik ezt vàlasztotta. Ilyen esetben nem is szokàs addig kanalazni, mìg nem magànak fogja, de ez elèg hamar megy, van aki màr 10 hònaposan pròbàlkozik, màsfèl èves korukra àltalàba profik. Èpp az a lènyeg, hogy a gyerek irànyítja a sajàt tàplàlèkfelvètelèt.
2020. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak ket nap kapja ugyan azt etelt, mikor ujat vezetek be. Ekcemas, es figyelem nem-e lesz kiuteses.

Azokat mar amit ismer, es megvolt a ketnap, azokat varialom.

2020. máj. 29. 18:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. Az elsô gyerek imádta a bébiételt. Csúcsra járattam a turmixgépet, és üveges bébiételbôl is nagyon sok fogyott. A második baba viszont megviccelt, és nem fogadta el a pürés állagot. Se a boltit, se a házit. Az apró falatokat viszont szívesen ette 2 foggal. Az elsô megdöbbenés után nem akadtam fenn rajta. Kapott darabosat és kész. Már bôven túl voltunk a kezdeteken, amikor olvastam a blw hozzátáplálásról. Szerintem nem érdemes ebbôl ügyet csinálni. Nem akkora tragédia, hogy nem kell annyit pürésíteni. ;)
2020. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam a kezdetektől elutasítja a pürés ételeket. De azt sem eszi meg ami össze van törve. Én nem akartam BLW-ni. És még most sem szeretnék. Egyszerűen rettegek. De a darabkás ételen és a cicimen kívül mást nem hajlandó enni. Így kicsi darabkákat adok a szájába ő pedig bőszen rágja és nyeli.

Megjegyzem semmi keményebbet (hús, tészta, körte, stb) még ha puha is, nem merem neki adni.

Eddig "csak" avokádót, banánt, burgonyát, édes burgonyát, brokkolit és spárgát kapott.

Egyértelműen vannak kedvencei amiből szinte bármennyit megeszik (avokádó, banán) és vannak amit kevésbé szeret.

Én még tanácstalan vagyok, hogy mi legyen, mert ülni még nem tud magától, kitámasztani pedig nem fogom.

2020. máj. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Bocsi lemaradt.

1 hét múlva 7 hónapos a fiam.

2020. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 mitôl rettegsz? Ahogy leírod, ügyesen rág a babád. Minden oké lesz. ;) az evési póz meg legyen ugyanaz, mintha pürét adnál neki. Ha már összerágta a darabkákat, ugyanúgy pürét nyel le.
2020. máj. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Attól, hogy megfullad. Mivel nem tud még ülni így ha valami nagyobb darab lecsúszik, akkor azt nem tudja felöklendezni. Mert feléig fekvő pozícióban van, aminek következtében a falat újra és újra visdzacsúszik.

2020. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy a foga is zavarhatja, eleg nyugos vele.

Ma villaval tort etelt kapott, nem turmixoltat, es a hutobe is bettem egy kicsit, egesz jol evett, ketszer is.

Megprobaljuk igy most. Ha nem, akkor bwl, de attol is felek, hogy felre nyel ugy konnyebben.

2020. máj. 31. 21:00
 10/10 anonim ***** válasza:
A babák nem szoktak félrenyelni, ha saját tempóban ehetik az ételt, csak akkor fordul elö, ha túl gyorsan adja nekik, aki eteti.
2020. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!