Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Igény szerint szoptatott...

Igény szerint szoptatott babát mikor kezdtetek el itatni és milyen gyakran kínáljátok? Az itatópohár hasznos vagy egyből pohárból itattátok a picit?

Figyelt kérdés

#szoptatás #itatás #7hónapos baba
2020. jún. 2. 03:45
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Hozzátáplálással 6 hónapos korban. Otthon rendes pohárból, úton csőrős-szelepes feltéttel, majd kulacsos feltéttel, üvegből. Kb egy évesen azt is elhagyta.
2020. jún. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Hozzátáplálással és csak étkezés után. Elég pár korty kezdetnek, csak hogy szokja. Üveg kávéspohárból. Önálló próbálkozáshoz pedig vettem döntött poharat (doidy). Egyéves, önállóan iszik. Ugyanakkor nagyon egyéni. Nagytesója 2,5 évesen jutott ide ugyanilyen "szoktatással".
2020. jún. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Ez a melegtől függ. Ha hirtelen nagyon meleg lesz, akkor kezdjél neki vizet is adni ha már 3-4 hónapos akár, ha olyan az idő, mint most akkor még nem kell.

Próbálhatod rögtön pohárból, de az inkább csak a szülőnek jó játék. Amikor már hagyni fogod hogy egyedül is igyon, nem fogsz úgy sem rögtön rendes poharat adni neki, mert azonnal felborítja, magára önti stb. Nyugodtan használj csőrös poharat vagy akár cumisüveget is az iváshoz, ugyanúgy meg fog tanulni pohárból is inni amikor szüksége lesz rá.

Ha olyasmit akarsz neki adni inni amitől mondjuk félted a fogait vagy szeretnéd ha keveset inna belőle és azt inkább egyszerre, akkor használj poharat és te itasd meg vele - ha meg csak hogy igyon ha szomjas, akkor lehet csőrös pohár vagy cumisüveg is amit ő meg tud fogni. Amikor jön a foga akkor nagyon jól jön majd ha tudja rágcsálni és közben hideg benne az innivalója.

2020. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Csak hozzátáplálástól kapott vizet. Először kiskanállal, majd cumisüvegből.
2020. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem zavart már be a szoptatásba. 2 évig szoptattam a lányom.
2020. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hozzátápláláskor kapott vizet 5,5 hónapos volt. Ilyen csőrős itatópohárból.
2020. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az első 6 hónapban nem adtam vizet. Nyáron született, nagyon meleg volt, de mivel kb egész nap cicin volt, nem kellett víz.

Hozzátáplálással kezdtem.

Rögtön sima poharat használtam, nem is ivott soha másból. Csak ciciből meg pohárból. Nagyon hamar, szépen megtanulta. Most 11 hónapos, már önállóan is tudja fogni a poharat és úgy iszik belőle, még csak magára se önti.

2020. jún. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!