Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Allergéneket, hogy vezettétek be?

Allergéneket, hogy vezettétek be?

Figyelt kérdés

Én nagyjából úgy táplálok hozzá, hogy használom a babiételeket aztán úgyis van rajta hónap megjelölés. Szóval nem nagyon stresszelnek rajta. Védőnővel egyeztetek, ha valami extrémebbet látok a dobozon, hogy lehet e már. Viszont most olvastam, hogy a földi mogyorót összetörve kene bevezetni purebe keverve minél hamarabb. Mi számít minél hamarabbnak vajon? Mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.

Mivel nem érdekel az ökoanyuk véleménye sem a 4 hos hozzataplalasról sem az üveges bébiételekről, kérem maradjunk a tárgynál.


Ki mikor vezette be az allergéneket? Mogyoró, tej, glutén stb. Mivel nem mindenki ugyanabban a hónapban kezdi a hozzátáplálást megírnátok, hogy ez hanyadik hónap volt?

Köszönöm



2020. jún. 8. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Az új ajánlás szerint 1 évig be kell vezetni az allergéneket. Mi BLW-ztünk, így a mikor vezettem be kérdésre nem tudok releváns választ adni, de szívesen leírom, hogy mit hogyan adtam neki:

- mogyoró: össze törve picire vagy majd később sima mogyoró vaj (lehet kapni olyant is amiben semmi más nincs)

- tej: kapott egy kis zöldség krém levest akiben volt

- eper: ezt csak simán 4-be vágva, de ha püréztek akkor simán püré akit akár rá is tehetsz tejpépre vagy bármi ipyen jellegű ételre amit amúgy is eszik a baba

- glutén: ezt nem paráztam túl, mivel anyós amúgy is süti a kenyeret magának így kapott simán abból

2020. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Glutént a kezdetektől kap. Mondjuk mi 6 hósan kezdtük. Epret, málnát szezonjában. Akkor volt ha jól emlékszem 8 hós. Mogyorót mogyoróvajként 9 hósan. Tejet 10 hósan. Simán pohárból pár kortyot.

Allergént üveges étellel nem tudsz bevezetni. Úgy vannak megcsinálva, hogy ne allergizáljon. Pl az eperet, málnát magtalanítják

2020. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy azokat külön kell adni neki majd, mert az uvegessel nem jó. Meg nyilván ha már mehet neki darabos, akkor en is úgy tervezem, hogy azt kapja amit a mienkből megehet. De akkor pl 6 hónaposan simán keverhetek egy kis Összetört sótlan földimogyorót pl az alma péphez?
2020. jún. 9. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!