Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol van Bp-en olyan cukrászda,...

Hol van Bp-en olyan cukrászda, ahol tej, cukor, glutén, egyszóval allergénektől mentes tortát rendelhetek a fiam 1 éves szülinapjára?

Figyelt kérdés
Ha már rendeltetek tőlük ilyen tortát, tudnátok róla képet feltölteni?
2009. nov. 25. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem felesleges ilyen tortát rendelned. Nem bántásként. Egy-két falatba nem fog bele hallni ha rendes tortát eszik. Nekünk túró tortánk volt. A túró töltelékéből nyugottan ehet a pici is.
2009. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért én kifejezetten ilyen tortát szeretnék rendelni neki. Lehet, hogy nem hal bele a túrótorta evésbe, de tudom, hogy nem bírja a gyomra, se a tejtermékeket, se a glutén tartalmú dolgokat. Egy falatot se tud úgy megenni ezekből, hogy vissza ne bukja, és nem erről szól a szülinap, hogy a gyerek érezze rosszul magát!
2009. nov. 25. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az oldalt:

[link]

2009. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16 kerületben a Szlovák, Csömöri út kereszteződésében a Vári cukrászda. Fagyijuk is van ilyen. Helyben sütik a tortákat. Ugyan mi még nem rendeltünk tőlük, de ha kéred, biztos csinálnak.
2009. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd! Még ezt találtam, igaz ez egy recept:

[link]

2009. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazad van kedves kérdező! Én sem fogok glutén, és laktózmentes ételeket adni a picimnek! Anyukám mind a 2-re allergiás, senkinek sem hiányzik, hogy így éljen. Manapság már majdnem mindenben van laktóz is, meg glutén is. Látom anyun mennyit szenved, ráadásul nagyon drága "mulatság!" Kibírja azt a 2-3 évet a baba, utánna pedig folyamatosan lehet szoktatni hozzá- Addig hagy erősödjön az immunrendszere.
2009. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vok, félreírtam. :) Én sem fogok laktóz, és glutén tartalmú ételeket adni a picimnek. :) Offf.......
2009. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

15:11-es vagyok http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Érdemes lenne elolvasnod.

Ez után a kérdés után én is uánna néztem dolgoknak és meg is kédeztem a háziorvosunkat. Mind a ketten megerősítették azt, hogy a kérdezőnek igaza van.

Az a jó ha minnél hamarabb kap a babád lisztes terméket azért, hogy minnél előbb kiderüljön, hogy lisztérzékeny-e mert akkor glutén hozzáadásával tudják gyógyítani a betegséget. Persze orvosi felügyelet mellett. Arról nem beszélve, hogy az orvosok rájöttek, hogy ez öröklődő betegség semmi köze ahoz, hogy mikortól kap a gyerek gluténos ételt.Kölföldön ezt már rég tudják. Több barátnőm is kölföldön szült és ott nincs ilyen liszt tilalom mint itthon. Ha tényleg van a csládban lisztérzékeny akkor tényleg jobb lenne ha jobban utána járnál dolgoknak. Még esetleg el is vihetnéd megnézetni nem-e örökölte.

A tejérzékenységről meg az a véleményem, hogy csak addig érdemes rá odafigyelni amíg valóban nem kap tejet. Mert ha már tápszeres az is tejből készült igaz ha még az összetétele módosított is akkor is csak tehén tej.Akkor ha csak anyatejes akkor érdemes nem adni neki de ha már tápszert kap akkor mindegy. Tényleg azt akarod mondani, hogy soha nem kapot még egy kiflit se vagy egy tésztát a gyereked? Hát később nem tudom mi lesz veletek? Hogy fog enni? Szerintem gondotok lesz a darabos ételek elfogadásával, és szerintem rossz evő is lesz ha ennyire rágörcsölsz a kaja témára. De ez csak az én véleményem. 18 hónapos gyermek anyukája akinek még anyatejes a babája és nagyon jó evő.

2009. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!