Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos babánál mennyi és...

7 hónapos babánál mennyi és melyik étkezés(ek) kiváltása normális?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvastam mindig mást, és össze vagyok zavarodva.

Ti mennyi étkezést, és melyiket váltottátok ki ebben a korban?



2020. jún. 15. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekel
2020. jún. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő, nálunk ez is igény szerint ment. Az elsővel 4 hónaposan kezdtük, nem hízott eléggé a gyermekorvos szerint, így az anyatej mellé kóstolgatni kezdett. 5 hónapos korában váltottuk ki a tízórait, imádta. 7 hónaposan már 2 étkezésre evett szilárdat, 8 hónaposan simán elrágcsált egy kiflit egy kis sonkával, sajttal reggelire. Azóta is nagyon jó evő.


A második beteg, ő 3 hetes korától tápszeres. 5,5 hónapig nem kapott mást, viszont vele nem volt kóstolgatós időszak, azonnal ette volna a gyümiket, zöldségeket, úgy kellett visszafogni. Ő 7 hónaposan kezdte a 2. étkezést kiváltani, de 11 hónapos koráig nem volt hajlandó szilárdat enni, a legkisebb és puhább darabkától is öklendezett.

2020. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Semennyit mert az én babám nem evett sokáig mennyiséget. 9 hónaposan kapott rá. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy minden gyerek más. Nyilván 7 hósan még ne válts ki hármat, de ha 2 már megvan az nem baj. De az se baj ha 1 éves koráig nincs egyse kiváltva
2020. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
A nutriklub 6 honaposan 1, 8 honapos korra ket etkezes kivaltasat javasolja, 1 eves korban a 3 fo etkezesre meg anyatejet vagy annak hianyaban tapszert javasol.
2020. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 2,5 étkezés van kiváltva. Tízórai, uzsonna, és ebédre eszik főzeléket, de azzal nem lakik jól.
2020. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!