Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érnek meg a babák...

Mikor érnek meg a babák arra,hogy evőeszközzel egyenek,de úgy normálisan,rendes adagot?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok h eszeget kanállal,és tudja hol kell fogni és melyik részét tegye szájába stb. Egyém másfél éves a képessége megvan a kanállal evéshez kb 3 falat erejéig,de utána inkább csak játszik vele, ki és vissza kotorja az ételt, keveri,csapkodj vele stb. Ilyenkor elveszem mert ennek igy semmi értelme. De tud vele ételt merni és a szájához tenni,mikor így próbálkozik,gyakorol az hagyom,de mikor már csak szórkozik vele azt nem. Mikor lesz annyi türelme,figyelme h megegyen egy adagot vele rendesen? 3évesen? Tegyük hozzá,h nincs oda meg vissza az evésért,kis adagokat eszik,szórakoztatni kell ha azt akarom h normál adagot egyen.

2020. máj. 24. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Az enyém 1 évesen is evett rendesen


Úgyh gyerekfüggő

19 hónaposan a húslevest is alig cseppenéssel megette

2020. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos lesz a fiam. Eszik kanállal, de még nem szépen. Egyre ugyesedik... Nem nagyon hagyja h segítsek, így annyit eszik amennyit. Amikor játszott, és kikotorta elvettem tőle én is.
2020. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Első perctől kapott evőeszközt. Egy éves lett mire rendeltetésszerűen kezdte használni. Most 2,5 éves de még mindig szeret játszani a kanállal, villával. Pl dobolni vele, vagy eldugni az asztal alá, hogy hopp elbújt.
2020. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekemet sem érdekelte az evőeszköz 2 éves koráig, utána viszont gyorsan megtanultak szépen enni. A nagy 4 évesen már a késsel is remekül boldogult.
2020. máj. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Az evésért nem oda kell lenni, hanem megéhezik, ezért eszik. Szórakoztatni végképp nem kell. Az ebédlő asztal nem játszótér,hogy játszunk, evésre használjuk. Több mindent is elrontottál, most már idd a levét és old meg.
2020. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha azt várnám h megéhezik akkor kb semmit nem enne. Ha szomjas szól,de az evésért soha. Így h v.mivel elterelem a figyelmét igy legalább eszik,és nyitja is a száját,szóval nem tömöm meg,de amugy igen, én is látom h elromlott v.mi. anyukám szerint engem sem érdekelt az evés ovis koromban sem. Azt h nincs oda érte ugy értettem h vannak babák akik kezdettől kinézik a szülők szájából, érdeklődnek h mi van az asztalon,kérnek belőle stb. Na ő nem,csak mostanában néha,de abból is 2 falat és annyi.
2020. máj. 24. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


Sokszor az enyém is ilyen..

1 éves koráig csak maszatolt



Ha nem éhes, akkor most is..

Amig az első falatot nem játszom a szájába, addig nem érdekli..

Utána maga elé veszi, és eszik

Akàr egy egèsz tállal.

Ő villàzik is már, 22 hónapos.


De van amikor nincs kedve enni..de amúgy éhes, akkor ölbe kéretszkedik és én etetem..


De van, hogy sehogy nem eszik.. egy ideig erre rágörcsöltem.. trükkökkel megetettem, mivel elég gyatra a gyarapodása..

Aztán rájöttem, ha éhes, fog enni.. ahol van étel éhen nem hal / dokit idéztem/

Azóta elengedtem a témát..

Gyerek nyugodtabb, én is


Vannak napok amikor ijesztően keveset eszik.. abban az időszakban pótolom vassal, c vitaminnal.. / ő még szívesen túlságosan is szívesen kér anyatejet.. ennyit árnyal a kép/

2020. máj. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
C es D vitamint én is adok, +reggel és este van még tápszer 280ml. Ezen kívül reggeli,tízórai,ebéd,uzsi,vacsi. Van h v melyik szó szerint 3 falat. Ha a tízórait vagy uzsit elhagynám, lehet jobban enne ebédre,vacsira,de akkor mikor adnék gyümölcsöt? Amit egyébként is csak pürésitve eszik meg kekszel joghurtal,tejbegrízzel stb. Szóval hiába darabolnám össze és tenném ki napközbe.
2020. máj. 25. 10:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tízórai nem adok, mert akkor csak pár falatot eszik. Uzsira kap gyumit, nasit. Amúgy így is van mikor csak pár falatot eszik. Én elengedtem ezt a dolgot, gondolom nem hal éhen, ha van kaja. De rendes étel helyett nem adok mást. Ha nem eszik, hát nem eszik.
2020. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a 9es és 2es hozzaszolo vagyok.
2020. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!