Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen növényi alapú tejet...

Milyen növényi alapú tejet lehet adni 13 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy pl a rizs tejet nem szabad. Van még valami ami szintén tiltó listás? Esetleg ami kifejezetten bejött nektek?
2020. júl. 14. 07:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
A növényalapú tejnek csúfolt dolgok nem tejek, hanem növényi liszt megfőzésével készülnek Soha nem adnám a babámnak.
2020. júl. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Erről eddig nem hallottam, esetleg akkor tudnál javasolni valami alternatívát? Ugye a sima tehen tejet mostmár 3 éves kor előtt nem javasolják, viszont annyi idős koráig nem szívesen tapszerszném
2020. júl. 14. 08:01
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Ha nincs allergiás a családban akkor simán elkezdheted neki a tejet apránként. Bár a tejtermékeket már be kellett, hogy vezesd, ha az nem okozott gondot a tej sem fog.

Az ajánlás meg csak ajánlás ahogy az is, hogy szoptasd 2 éves korig.

Persze egyéni döntésed.

Én 2 verziót tudok neked javasolni.

Kecsketej. Viccen kívűl. Nem allergizál mint a tehéntej. Vagy pedig kókusztej.


Nagyobbik lányom allergiás neki a tehéntej fokozza az allergiát. Naná, hogy nagy tejimádó 🙄 ő miatta is tartunk kecskéket. A kisebbikem tejfehérje allergiás - szerencsére elnőtte. Nála - akkor még nem voltak a kecskéink- speciális tápszer után kókusztejeztünk.


De azzal is tisztában kell lenned,ha nem adsz neki tejterméket,tejet nem igazán fogja majd elfogadni később.

2020. júl. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Hagyjad már magad első, az állati növekedési hormonokkal teli tejet bezzeg adnád a gyerekednek...?


Tudod, tudományos tény, hogy az embernek eredetileg nem volt természetes tápláléka a tej, nem véletlen, hogy a világ lakosságának jelentős része még mindig nem tudja megemészteni, akinek sikerül, az is csak egy génmódosulásnak köszönheti ezt, amit a rendszeres tejivás alakított ki a népességben az évezredek során.


Kérdező, neked meg elárulom, hogy nem kötelező semmilyen tejet adni a gyereknek, sem állatit, sem növényit. De ha növényit adsz, semmi baja nem lesz tőle, ahogy a növénytől sem, amiből készítik.

2020. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
3-mas, ha nem ad neki tehéntejet, sosem fogja megtudni, hogy allergiás-e rá. Nálam így volt az eperrel (nem vagyok rá allergiás), de dédnagyanyám ott szörnyülködött, amikor még kicsiként anyum adott nekem egy szemet. Hogy majd allergiás leszek tőle, mert a gyerekek allergiásak az eperre kiskorban. Nem lett tőle semmi bajom, ma is örömmel eszem az epret. XD
2020. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

5#


Mint írtam tejterméket már kellett bevezetnie a kérdezőnek hisz 13 hónapos gyermekről van szó,ha van laktóz allergia akkor az már a tejtermékeknél kibukott volna. Ha tejfehérje lenne akkor meg a tápszernél kibukott volna.

2020. júl. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
13 hónapos már elmúlt 1 éves! A tejet egy éves kortól már be lehet vezetni. Ha félsz az allergiától, akkor ott vannak a 3 éves korig adható tápszerek, tele vitaminnal, ásványi anyagokkal. Mi is ezt adtuk, a gyerekek nagyon szerették. Tejterméket azért kaptak módjával, mostmár iskolások, semmi bajuk. Ha mégis tehéntejet adnál, amitől semmi baja nem lesz, akkor azt hígítva, tehát egy rész tej, egy rész víz, mert magas a kalciumtartalma. Fél liter tejalapú ital javasolt 3 éves korig, tehát vagy hígított tehéntejet adsz neki vagy tejalapú tápszert. A rizstejjel szerintem az égvilágon semmi baj nincsen, pl. ha egy kisgyerek tejallergiás, viszont nincs benne a szükséges adag kalcium, ami gyerekkorban nagyon fontos, D-vitaminnal kombinalva. A tejtápszerek azért jók, mert optimálisan a kisgyerek igényeihez vannak szabva. Mi Hippet vettünk.
2020. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha valaki most eldönti, hogy nem ad tejet a babájának, akkor számoljon vele, hogy ovis, iskolás korban is mindig szeme-füle kell legyen és jó beszélőkéje, amivel odafigyel, hogy mit kap a gyereke házon kívül és aztán szóljon, hogy az ő gyerekének ne adjanak tejterméket, mert az életben nem kapott. Helyettesíteni majd neki kell mindig mindenhol, vendégségben, nyaraláskor is.
2020. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet ha valaki adna, de nem adhat tehéntejet? Az én babám lehet tejérzékeny, így ha esetleg elutasítaná a tápszert egy idő után akkor jó lenne adni valamit mert reggel este tapasztalatom szerint jobb szeretik az ilyen "tejcsis" italokat mintha sima főzeléket vagy gyümölcsöt kapna.
2020. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 9!


Ha fogyelmesen olvastad volna a hsz én írtam mint tejfehérje allergiás gyermek anyjuka.

Ha a gyanú fenáll akkor menjetek elsőkörben gyermek gasztroenterológiára. Ott majd írnak fel speciális tápszert amit 2 éves korig lehet adni. De van tejital is 1 éves kor felett. Ezeket 90% támogatásra javaslatra írnak fel.

De a másik alternatíva a kókusz tej! Rizs és a búza tej - ez a 2 véleményem szerint undorító ízű

2020. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!