Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy is van ez? Tejpép,...

Hogy is van ez? Tejpép, gabonapép adása, bővebben lent.

Figyelt kérdés

Légyszi ne nézzetek hülyének, első gyerekes anyuka vagyok, de nem igazán értem, hogy miért kell tejpépet, vagy gabonapépet adni a babának? A gyümölcs, zöldség, főzelék nem fedezi a tápanyagszükségleteit?

Kislányom az elejétől kezdve tápszeres, most 6 hónapos, kb 1-1,5 hónapja kap gyümölcsöket, zöldségeket, illetve 2 hete pici csirkemellet. Jó ízűen eszi, jól is lakik vele, utána már nem igényli a tápszert, a tízórait így ki is váltottuk.

Több kérdést is láttam itt ezzel kapcsolatban, hogy ki milyen pépet ad a babájának stb., és megijedtem, mert az én lányom nem kap.

Köszönöm a normális válaszokat!



2020. júl. 24. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell....
2020. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem kötelező adni :)

Viszont szerintem jó ha van otthon, ez inkább egy gyors megoldás ha épp rosszabb napja van és nincs időd pepecselni.

A 7 gabonapéppel szokták bevezetni a glutént.

2020. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Tejpépet sosem adtam, gabonapépeket igen. Jó kis reggeli/tízórai volt nekünk. Tartalmasabb, mint csak a gyümölcs. Én mindig valamilyen gyümivel adtam délelőtt, szerette nagyon. Glutént is ezzel vezettem be.
2020. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyümölccsel (néha zöldséggel) együtt adom, mert kiadosabb mint a sima gyümölcs, és főleg a pépek állaga is jobb lesz, mert kicsit besüríti. Dm-ben szoktam venni, többféle gabonából van ilyen pehely formában.
2020. júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszaj. Az enyém meg se eszi. A vedonok pörögnek rajta. Gondolom amúgy annyi, hogy pl. a 7 gabonas pepben ugye van 7 fele gabona. Annyit lehet nem is adnak neki mert pl a csalad nem fogyaszt annyi felet.
2020. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!