Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most mit tegyek, hogyan...

Most mit tegyek, hogyan engedjem el, hogy semmit sem eszik?

Figyelt kérdés

8 hónapos a tápszeres babám, 4 hónaposan kezdtük védőnői, orvosi engedéllyel a hozzátáplálást. Úgy kezdtem ahogyan kell, almalé, párolt alma, gyümölcsök, zöldségek a korának mindig megfelelően elkészítve.

De semmit sem akar enni.

Már minden lézető dolgot kipróbáltam, sok embertől tanácsokat kértem, egy-két kedves anyuka még át is jött hozzánk megnézni, mi lehet a baj, de ők se láttak még ilyet.

Aztán sok módszer és idegeskedés után azt mondják engedjem el. De azt hogyan kell? Csak tápszer nem elég a fejlődéséhez, nem adhatok már neki csak azt.

Védőnő se tud már semmit, csak azt hogy az idő talán megoldja.

Minden kaja amit megcsinálok vagy megveszek, a kukában landol, rámegy az időm, pénzem. Sokszor úgy állok neki főzni/venni, hogy úgyis kidobom, kiköpi.

Egyébként jó súlyú baba, megfelelően fejlődik, addig nem aggódik a gyerekorvos sem.

Szóval hogyan engedjem el?


2020. júl. 30. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Próbáld a kezébe adni, hátha arra rákap. Répát, krumplit, almát, sárgadinnyét, babakekszet.
2020. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy nem adok neki tápszert a sikertelen etetés után, de nem is éhes két etetés között. Simán kibírja ebédig a tízóraira legyűrt 3 kanál pürével.
2020. júl. 30. 10:37
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 eldobálja a kezéből az ételeket.
2020. júl. 30. 10:43
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

"de ők se láttak még ilyet"

Pedig elég gyakori. Jellemzően 6 és 9 (!) hónapos kor között valamikor érnek meg a hozzátáplálásra. Ha túl korán kezded és még nem érett, az még jobban tovább tolja.

"Csak tápszer nem elég a fejlődéséhez, nem adhatok már neki csak azt."

De. Elég. Bőven. Ha ezt elhinnéd, mert igaz, a tápszerben bőven benne van minden, ami egy 1 év alattinak kell, könnyebb lenne elengedned és kivárni, míg készen áll.

Vannak olyan babák is szép számmal, akik csak 1,5 éves kor körül kezdenek el enni. Sok fejfájást megspórolnál, ha elfogadnád.

2020. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi #4 :)

Az is rátesz egy lapáttal, hogy a vele egyidős babákat úgy kell visszafogni, hogy ne egyenek fel mindent, talán ezért is fura. Tudom nem minden baba egyforma, nekem pl. egy szuperjó alvókával megáldott babát dobott a gép, míg a mások jóevő babája 5x kel éjjel.

2020. júl. 30. 11:07
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha rendesen fejlödik, meg nem tünik éhesnek, akkor ELÉG NEKI a 3 kanál püré, tényleg hagyd rá, a baba jobban érzi, mi és mennyi kell neki, mint te, aki eleget akar bele tölteni, neki meg az már sok lenne.
2020. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Egy nagyon rossz evő gyerkőc anyjaként mondom, hogy tényleg engedd el. Ha éhes lesz, enni fog.

Mi nagyon elszúrtuk! Pont 7-8 hónapos korában mindenki azzal riasztgatott bennünket, hogy már rég ennie kellene mindent, minden étkezésnek pépesnek/szilárd a kellene lennie, mert bezzeg a szomszéd Petike milyen jól evő, stb és mi is tömjük csak a gyereket! Nem baj, ha sír, nem baj ha ellenkezik, csak pépeset egyen.

Most ott tartunk, hogy másfél évesen egyáltalán nem érdekli az étel/evés, sovány, nem akar rágni, nem akar új ízeket kóstolni. Átkozom magam, amiért nem voltam elég türelmes és nem bíztam benne annyira, hogy tudja ő mi a jó neki.

Kínálgasd, de csak annyit, amennyit kér. Hagyd játszani az ételek, hagyd, hogy fél fedezze magának és NE IDEGESKEDJ, mert megérzi rajtad.

2020. júl. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Én a kapható összes fajta almát elkészítettem a fiamnak annyiféle módon, ahogy tudtam (sütve, főzve, párolva, stb), semmi nem kellett neki. Kinyitottam egy Hipp üveges almapépet, azt meg megette volna az egész üveget egyben. Próbáld meg üvegessel, ha eddig nem tetted, hátha. Nem fog rászokni.
2020. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Olyat adjál neki enni, amit nem dobsz ki. Én simán megettem a maradék ételüket. Egyébként tényleg finomak az üveges kaják, azokat is megettem, de abból ritkán maradt. Jobb, mint a krumpli répával. Meg vannak ilyen porok, forró vízzel felöntöd, éjjeli kaja vagy milyen néven fut, a vaníliásat imádták.
2020. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én 8 és fél hónapos fiam sem eszik rendes mennyiséget. Naponta 3-4 szer megkínálom gyümölcsökkel,főzelékkel mindenféle variációban,de csak 4-5 kanállal eszik. Ő anyatejes,én is tartok tőle hogy elég-e csak a cici meg az a kevés szilárd,de gyarapszik.10kg kis vasgyúró. Darabos ételeket nem löki ki,elnyammog rajta,de az sem mennyiség csak ilyen pici falatkák. Már ül,áll,mászik ezerrel,tele van energiával,én is ezért aggódom. De úgy néz ki felesleges ezen stresszelni,ő köszöni jól van. Erőltetni ezt nem lehet,ha nem kéri hát nem. Annyi hogy ki nem dobom. Vagy fagyasztgatok belőle,vagy én megeszem. Van hogy a kutyánk eszi meg.
2020. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!