Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a helyes,hagyni,hogy azt...

Mi a helyes,hagyni,hogy azt egye amit jelenleg szeret,vagy trükközéssel megetetni vele azt is amit nem szeret de egészséges?

Figyelt kérdés
fórumokon,csoportokban látom,hogy az anyukák kétségbe vannak esve mert gyerekük nem eszi meg a borsót vagy épp csak 1-1 gyümölcsöt szeret, vagy 2-3féle ételt eszik csak meg mást nem, és tanácsot kérnek hogy szeretessék meg,hogyan tudja ételekbe rejteni ezeket..én meg azt gondolom,h nem kell átverni,ha most nem eszi akkor nem eszi. Majd változik. Enyém se eszi nyersen a zöldséget(uborka paprika paradicsom) időről időre teszek a tányérjára aztán ha kell megeszi ha nem nem. Mindene a húsleves sok zöldséggel,tésztával, ha kell csinálok minden nap mert ezt eszi most meg. Majd megunja egyszer és lesz más.

2020. aug. 13. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Így szoktatod rá a válogatásra. Az rendben, ha csak egy valamit nem szeret, de az nem, hogy azt főzöd, amit ő akar.
2020. aug. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Én nem gondolom trükközésnek, ha másképpen készítem el.

Pl. nem szereti a zöldborsó főzeléket, de szereti ha a paradicsomos tésztába teszek zöldborsót.

Nem eszi meg az uborkát, de a tejfölös ubisalit imádja.


Ha csak a húslevest eszi tésztával, csinálj vadast. Akkor mégsem mindig húsleves van, de mégis hasonló.

2020. aug. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell megenni amit nem szeret. Annyi az elvaras h mindent kostoljon legalább meg ha nem izlik hát nem izlik.

De minden nap ugyan azt főzni azért túlzás és már a másik véglet. Előbb utóbb kozossegbe akarod szoktatni hát bolcsibe oviba sincs mindig ugyan az.

2020. aug. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Pszichológussal beszéltem ezzel kapcsoaltban. Határozottan azt állítja, hogy nem éri meg becsapni, mert a lebukás után a bizalom sérül. Mégha ez most csak egy legyintéssel elintézhetőnek tűnik, egy gyereknél csalódni az anyjában.... képzeld el hogy bízik benned, téged szeret a legjobban, azt leesik neki, hogy becsapod. Hülye kis dolognak tűnhet de egy gyereknél ez egy csalódás.


Inkább nézz más olyan ételeket, amik tartalmazzák ugyanazt amit szeretnél adni de ő nem szereti.

2020. aug. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eszik mást is nem csak levest,de ez a kedvenc levese, borsófőzelék nem ,de a levesben lecsúszik az is. Van olyan étel amit ő maga nem eszik meg,de ha én etetem akkor igen( gyümölcsös joghurt) hús a mindene,rizs nem kell. inkább úgy értem,h az h egy két dolgot most nem szeret nem kell stresszelni és trükközni, ezer féle képpen tálalni hátha. Pl: ma bableves volt, krumplifőzelék fasírttal. Levest evett vegyesen egyedül-etetve, másodikból csak a fasírt. A főzelék most nem kellett. De ezért most essek kétségbe és pl tereljem el a figyelmét és csenpésszem a szájába? (Szerintem nem)
2020. aug. 13. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!