Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek nincs egy kicsit...

Szerintetek nincs egy kicsit túlgondolva a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Én így látom (lehet,hogy megköveztek érte): látom a szuperebbnél szuperebb ételeket a különböző fórumokon,amit a kisbabák kapnak. Se cukor, se liszt, mindenféle helyettesítő.... Éttermi tálalás. Jó ez így? Egészségesen a mértéket tartva kellene táplalkozni, de ami most folyik szerintem túlzás. Előb utóbb ovis lesz, menza kaja...Akkora gondot fordítunk ezekre a dolgokra, de az rendben van ha a kicsi a telefont böködi??

2020. jún. 17. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Hu, hát szerintem ez is egy olyan szubkultúra. O erre büszke, biztos nagyon sok energiáját belefekteti.

Mondjuk én nem szannek rá ennyi időt, sőt kifejezetten károsnak találom a "mindenmentest".

2020. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem, hogy jön ide a telefon nyomkodás... Egyébként jó lenne, ha az óvodai és iskolai menzán is több figyelmet fordítanának az egészséges táplálkozásra. Most már legtöbben irodában ülünk, nem fizikai munkát végzünk, és sokkal de sokkal több kalóriát viszünk be, mint kéne. Nézd meg mennyi túlsúlyos gyerek van. Én is túlsúlyos vagyok, életmód váltsba kezdtem, de nagyon nehéz évtizedek rossz szokását levetkőzni.
2020. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A telefon nyomkodása csak egy erősen sarkított példa volt. Egyes dolgok nagyon fontosak,míg más dolgok nem kapnak annyi figyelmet. Pl. Az egészs3ges testi fejlőd3s mellett fontos lenne az egésszéges érzelmi,szociális fejlődés is. Nagyon fontos az egészséges táplalkozás, de egy kicsit túlzás,ami most zajlik.
2020. jún. 17. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem aki ennyire figyel az egészséges táplálkozásra, az odafigyel az érzelmi és szociális fejlődésre is. Hozzáteszem én sem tartom jónak, hogy sok babáknak szánt ételben, italban hozzáadott cukor van.
2020. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, kinek mi számít jónak.

Én személy szerint első gyerekkel 1 év alattival nem etettem cukrot de utána mértékkel igen szóval nem cukormentes étrend mellett ment oviba a fiam. A kicsinél pedig nem tudtam betartani, a hozzátáplálást annyira nem gondoltam túl, hogy sokmindent magamról sem gondoltam, hogy erre visz rá a lélek (közös koszt 10 hónaposan, néha tejszelet meg ilyenek) úgyhogy kicsit mindkét oldalt ismerem.

Na meg szülőfüggő, aki jól elvan csoki nélkül, könnyebb a gyerekkel betartatni. Vagy aki sose eszik-vett teljes kiőrlésű kenyeret, valószínű a gyerek miatt sem fog, aki meg addig is azt vette, nem változtat ezen.

Visszatérve a 2 gyerek közötti különbségre, nem túlsúlyos egyik sem, nem is soványak, jó étvágyuk van. És mondjuk ha gyümölcs és csoki között választani kell, általában a gyümölcsöt választják, mind a kettő.

2020. jún. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is túl van spilázva az egész, én 8 hónapos korától azt adtam amit mi is ettünk, igaz kevesebb sóval. Mindent megkostolhatott a savanyúságoktól kezdve, a sima lisztes süteményekig. Tartalmas leveseket főztem neki, és főzelékeket. Rendkivűl jó evő a mai napig is.
2020. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén azon az állasponton vagyok mint a 6-os.

Fiatal anyuka vagyok, egy 2 éves gyerekkel.

9hósan már azt ette amit mi (nyilván nem a pacalpörköltre gondolok egyből csülkösbablevessel). Mi 4 hósan kezdtük, amiért szintén meg akartak kövezni. Azóta is megeszik mindent szó szerint a fiam. Sosem volt válogatós.

De ellenpéldának ott unokaöcsém, 7hónapig csak és kizárólag szopott. Utána tesóm a tápszert nyomatta belé, és nyomatja a mai napig is, pedig 2és fél éves. Főttkaját nem eszik, csak kecsapot sültkrumplival kb minden nap. Hugom csak neki süti napi szinten, mert legalább eszik a gyerek. Fél év van a fiaim között unokaöcsém javára, mégis az én fiam van jobb súlyban, sosem volt beteg eddig, és bárhol bármit megeszik. (Unokaöcsém havonta beteg, és pl anyunál ott sem tudja hagyni, mert csak otthon hajlandó enni a gyerek)

2020. jún. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sejtem melyik fórumra gondolsz, és fogalmam sincs hogy van idejük ilyen tányérokat készíteni!! :D én is inkább annak a híve vagyok hogy ne agonizáljuk túl, eszi amit mi, én is azt ettem amit öreganyáim, nincs ezzel semmi gond.
2020. jún. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!