Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos baba hirtelen nem...

8 hónapos baba hirtelen nem akar enni?

Figyelt kérdés
Jól haladtunk a hozzátáplálással, szinte bármit megevett, amit adtam neki üveges bébiételt. Egész üveget megette ebédre, vacsira, ahogy "kell". Most elkezdtük a nagyobbaknak valót, amiben már vannak darabkák és azóta nem eszik. Teljesen kiborul és akkor sem eszi már meg, ha leturmixolom. A vége mindig az, hogy már annyira feszült vagyok, hogy hagyom a francba és megszoptatom. De így hogy fog megtanulni normális ételt enni? :(
2020. aug. 16. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem lehet, hogy jön a foga? Nekem akkor csinálta ezt a kicsi amikor jött a foga. Máig ez van, ha éppen jön egy fogacskája akkor vagy nagyon keveset eszik, vagy csak tejet kért.
2020. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg fog tanulni. Ne erőltesd.

Az én fiam ugyanezt csinálta. 1-2 hétig kapta azt, ami már bevált aztán megint próbálkoztam a nagyobb darabosokkal és egyszer csak elfogadta.

Nem fog örökké pürét enni.

2020. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen időszak, többször is. Tapasztalatból mondom add neki amit kíván(és persze be van már vezetve), ha kiéhezik úgyis enni akár majd. Én is volt, hogy rágörcsöltem, nem jó, baba is megérzi, annál jobban nem eszik, többször kínál meg, adj neki folyadékot, szoptásd meg ha kívánja. Lehet fogzik, amiatt sem akar enni.
2020. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy vagyok mint te, 8 hónapos. A darabosabbat nekem se ette. A védőnő azt tanácsolta, babáknak kapható kukit adjak pl neki, hogy ismerkedjen az állagával, vagy ne turmixoljuk, csak villával torjem a krumplit, répát banánt, ilyesmiket. Jobban elfogadja így a darabosabbat, mint pépes kajaban.
2020. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Terj vissza a nem darabosra, majd 1-2 hónap múlva megeszi a darabosat is.
2020. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!