Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Teljesen elvesztem a hozzátápl...

Teljesen elvesztem a hozzátáplálásban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisbabám ma tölti a 7 hónapot. 4 hónapos korában kezdtem vele kóstoltatni, amit én már nagyon bánok. Tápszeres 8 hetes kora óta, a védőnő meg anyám nyomatták, hogy 4 hónaposan kezdjük el és minél hamarabb legyenek az étkezések kiváltva. Azóta egy rémálom az evés. Most ott tartunk, hogy se a tápszert nem akarja, és a gyümölcsökből, tejpépekből is alig-alig eszik pár kanállal. Zöldségeket nem szereti. A születési súlyát 20 dkg híján még mindig nem duplázta meg. Amúgy vidám, egész nap csicsereg, nevet, mászik, még nem stabilan, de felül. Igazából minden szuper, csak konkrétan nem tudom megetetni. Teát iszik ugyanolyan üvegből, amiből a tápszert kapná. A teát elfogadja, a tápszerről hallani sem akar, kivéve éjjel. Próbáltunk több félét, ízesítettet is. Mitévő legyek? Teljesen szét vagyok csúszva etéren, fogalmam sincs hogyan tovább, hogy hozzam helyre.

2020. aug. 21. 08:46
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Amúgy pisis pelusok rendben, kaki naponta egy megvan.
2020. aug. 21. 08:49
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Miket adsz neki? Mihez van már hozzátáplálva?

Üveges bébi ételeket sem eszi meg?

Próbálj meg te magad csinálni bébi ételt.

Cékla+alma+csirkemell megpárolva és turmixolva kis folyadékkal (pl. A pároló vize.

Répa+alma+csirkemell -II-

Zöldborsó+kis darabka zeller+husi (ha szeretnél bele) -II-

2020. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Fú hát először is állj le a teáztatással. Vizzel itasd. Azt is inkább pohárból.

Azzal, hogy nem eszik nem tudsz mit csinálni. Esetleg ha kap nasit (keksz, pufi) azzal is le kell állni. Nem írod milyen ételeket kap. Üveges? Saját készítésű? Milyen gyümölcs, zöldség? Darabosat próbáltad?

2020. aug. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Saját készítésű, üveges - mindkettőt próbálom folyamatosan. Teát azért kap, mert a vizet úgy köpi ki, hogy öröm nézni. A nyári melegben nem akartam nekiállni kísérletezni, hogy hány nap próbálkozás után fogadja el a vizet, ha már a tápszert nem issza, legalább tea legyen benne folyadéknak. Alma, banán, barack, szilva, meggy, borsó, répa, sütőtök, krumpli. Ezeket próbálom, és mintha pár kanállal jól lakna. Szoktam bele reszelni babapiskótát, hogy tartalmasabb legyen legalább az a pár kanál, amit megeszik. Van a Kecskemétinek a babán-alma-túró bébiétele, azt viszonylag szereti (értsd: néha abból lemegy fél üveg), és kb. ennyi. Azt is próbáltam már egy hónapja kb. hogy abbahagyom a hozzátáplálást, gondoltam 1 hétig visszaállunk csak tápszerre és kezdjük újból, de hát a tápszer sem kell már, úgyh ez bukta lett. Erőltessem mégis a vizet, és akkor tea híján örülni fog az ízeknek? A védőnőm sajnos életképtelen, nem bunkóságból, de tényleg egyszerűen értelmi fogyatékos, látszik az arcán is, nem érti h mit kérdezel, nem arra válaszol, úgyhogy tőle nem tudok tanácsot kérni, azért vergődök itt. Darabost még nem próbáltunk.
2020. aug. 21. 09:54
 5/29 A kérdező kommentje:
Ma például hajnal 4kor evett meg 100 ml tápszert, aztán reggelire csináltam neki tejpépet almával meg barackkal, megevett 5-6 kanállal és vége. Tegnap kb. 250 ml tápszert és egy üveg 200 gr szilvapürét evett meg. Teljesen tanácstalan vagyok. Próbáltam fűszeresebb ízvilágot is, mármint az üvegesekből van ilyen paradicsomos pulykahúsos cucc, de az sem megy. Már úgy vagyok vele, hogy tényleg bármivel megetetném, csak egyen valamit.
2020. aug. 21. 10:06
 6/29 A kérdező kommentje:
Pohárból is hogy itassam, sosem tudott még belőle inni. Próbáltam sima pohárból, csőrös pohárból, szívószálasból. Cumisüvegből tud inni csak. Tényleg ekkora gyökér vagyok, hogy nem bírom megetetni és megitatni a saját gyerekemet normálisan? Nem akarok itt rinyálni, de komolyan olyan kudarcként élem meg az egészet, hogy nem hiszitek el. Mindenre gondoltam, hogy mik lesznek majd a nehézségek a gyereknevelésben, de erre nem, hogy nem fogom tudni megetetni semmivel.
2020. aug. 21. 10:10
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi. Ez a legfontosabb. Érzi ha ráfeszülsz és csak azért sem. Nekem 1 éves a babám és még mindig nem eszik mennyiséget. Majdnem minden evés után cicizik. Neked azért gáz a helyzeted mert ugye tápszert se eszik.

Inni én első pillanattól pohárból itattam vízzel. Elsőre neki se ment de megtanulta. Nyilván te tartod a poharat. Odatartod. Kicsit öntesz a szájába és elveszed. Így kortyoltatod apránként. Azért lenne fontos hogy most a vizet szokja meg, mert aztán később nem issza meg.

Etetésnél próbálj több ízt, állagot. Majdnem teljesen folyóstól a darabosabbig. Édes és savanykásabb ízt is. Az én babám pl a banánt először nem ette viszont a joghurtot lazán.

Mondom itt az a legnagyobb probléma, hogy a tápszert sem eszi. Ebben nem tudok tanácsot adni mert szoptatok, de hátha lesz valaki. Vagy esetleg fb csoportot nézz. Vannak babakajás csopik

2020. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Derwer ***** válasza:
100%
Csak egy ötlet, de az én fiam azt szereti ha darabos kaját kap. Egy idő után pedig rászokott arra, hogy Ő maga tömi be a szájába ami sok maszatolással jár, de nagyon szeret így enni.
2020. aug. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, valóban le kéne nyugodnom, mert tényleg gyomorgörccsel állok neki minden etetésnek, és biztos h érzi meg látja rajtam, se egy mosoly ugye olyankor az arcomon meg semmi. Csak olyan nehéz kitörni egy ilyen mókuskerékből, hogy ne legyek ideges, mert akkor nem eszik, dehát ugye eleve azért vagyok ideges, mert nem eszik.. de én vagyok a felnőtt, nekem kell okosabbnak lennem. Köszi, megpróbálom a darabosat, meg ha én eszem valamit, azt majd kinézi a számból, megpróbálok falatkákat adni neki olyanból, amit kaphat. Arra is gondoltam h nem pépesítem le neki a barackot vagy a banánt például, hanem tartom neki egészben, hátha úgy szívesen elszopogatja, mert a babapiskótát például néha ha tartom neki, akkor azt elrágcsálja. Csak ugye fontos lenne h egyen szépen kanállal meg minden, de hát most már ott tartok, hogy mindegy h mit és hogyan, csak egyen. Megtanítom akkor pohárból inni is. Köszi mindenkinek!
2020. aug. 21. 11:47
 10/29 Derwer ***** válasza:
100%

"ha én eszem valamit, azt majd kinézi a számból,"

Na pont ez az! :)

Nálunk is a feleségem nyomatta a pépes kajákat. Én, az apa meg megvontam a vállam és kapott a banánból amit épp ettem. Egyből jobban tetszett neki. Aztán jött az avokádó, barack, stb,stb. Most 9hónaposan már pörköltet is eszik, (házi) lekvárokat, túrós tésztát eszik, kenyeret marcangolja. (sehol sincs még a foga)


Megjegyzés: amikor elkezded hozzátáplálni a széklete keményebb lesz, ez természetes. (persze ne sírjon amikor nyomja!) A banán pont kifejezetten alkalmas erre....

2020. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!