Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálásnál ezeket hogy...

Hozzátáplálásnál ezeket hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos. A zöldségeket valahogy nem akarja megenni, 1-2 alkalommal fogyaszt belőlük, de utána öklendezik, ha megint főzeléket készítek. Pedig próbáltam hígítani, rizspéppel vagy gyümölccsel ízesíteni. A krumplit nem is fogadja be a gyomra. Gyümölcsök közül kb 5 féle ízlik neki, azokba keverem a csirkét. Az egyik kedvence a banán. Naponta fél-egy banánt eszik mostanában. Eszembe jutott, hogy ez árthat a kálium miatt. Ez tényleg így van?

Bio banánt adok mindig. Barackból nem tudok bio terméket szerezni, mennyire veszélyes?

Gesztenye masszát hol tudok szerezni, ami nem cukrozott? Olyat tényleg lehet adni a babáknak? Még csak bébiételben kapta, kevés sikerrel.

Joghurtot, kefirt mikortól lehet adni? A doki úgy emlékszem 1 éves kort mondott, de a hozzátáplálási táblázatokban 8 hónapot látok sok helyen...



2020. júl. 19. 10:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

Te még beveszed a bio cuccok valódiságát?


Barackot már rég kapnia kellett volna.Már 4 hónapos korától fogva mehetett volna.


Nem tudom, de nagyon katyvasz így ahogy csinálod. Nincs átmenet neki reggeli-uzsi-ebéd-uzsi vacsora. Semmi átmenet, csak éppen ami ötleted jön.. ez így hosszútávon nem fog menni.Előbb utóbb elfogja utasítani a normális kaját.

Valódi tejet, tejterméket nem adhatsz neki 1 éves kora előtt.

A gesztenyével biztos várnék a helyedben..

2020. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
*Barackot már rég kapnia kellett volna.Már 4 hónapos korától fogva mehetett volna. Imádják, és nem csirkehússal, hanem reggeli után uzsira.
2020. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
2+ 8 hónapos baba egy étkezésre 2 közepes barackot be bír nyomni.
2020. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

"Barackot már rég kapnia kellett volna"


Facepalm, de komolyan.

1, nincs ilyen törvény, hogy mit mikor KELL kapnia, csak ajánlás, hogy mit mikortól ajánlott,

2, most van szezonja, azaz most érdemes adni, nem akkor amikor csak fagyott vagy befőtt (vagy bébiétel) formában elérhető!


Kérdező,

bio barack, egyelőre sárga, a lidl-ben is van pl.

De az Intersparnak is elég széles a bio kínálata. Meg az Aldinak.

Gesztenyét találhatsz a tesco-ban, sparban fagyasztott formában. Maroni márkának van natúr, cukor- és rumaromamentes. A darálttal könnyű dolgozni.

Szezonban (ősz, tél) lehet főtt egész gesztenyét venni az Aldiban. Vákuumzacskós.


Egyébként nem kell erőltetni semmit. Még csak 8 hónapos.

Kóstoltatásként gondolj rá, ne az étkezés kiváltása legyen a cél, így nagyobb eséllyel szereti meg az egészet.

2020. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
4 Ment a mínusz neked is. 3 gyereket neveltem fel, nem most kezdtem.
2020. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Barackot rég kap és szereti csak nem bio, ezért kérdeztem rá.

Ha úgy eszik/evett mindent a babád, mint kacsa a nokedlit, nyilván könnyű beszólni másnak. Az enyém viszont jobb esetben öklendezik, de többször nagyot hányt krumpli, rizs, répa fogyasztasakor, tehat ezeket elhagytam. Nem is gyarapodott egy ideig, amikor ezekkel kísérleteztem. A többi nem édes dolog is egyből öklendezést vált ki belőle és aztán nem is nyitja többször a száját. Pedig zöldségeket párhuzamosan kezdtem bevezetni a gyümölcsökkel. A védőnő azt mondta, hogy egyelőre azt adjam, amit szeret, ne hányjon állandóan, de ennél több tanácsot nem kaptam. Mióta főleg gyümit kap, szépen gyarapszik. Mostanában hetente kb 3x óvatosan próbálkozom zöldséggel, de sikertelenül.

2020. júl. 19. 10:25
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

3 Ezt mond már meg a 10 hósomnak aki egy evésre már az is csoda ha egyet megeszik. 😂😂

Kérdező a legújabb ajánlás szerint minden mehet 1 éves kor előtt ha nincs a családban allergiás és egészséges a baba. Az én fiam már mindent kapott. Epret, málnát, gesztenyét, tejterméket sőt egy kis tejet is kóstolt (ezt a szoptatás miatt nyersen nem erőltetem de vele készült ételt simán adok neki. Csomoszor már azt eszi amit mi.

Próbáld meg esetleg darabosabb étellel kínálni. Nálunk nagyobb sikere volt mint a pépnek.

Ja és még ha valaki a táblázatokat követi is, nincs olyan hogy KELL. Olyan van csak hogy lehet, szabad

2020. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

5, élő bizonyíték vagy, hogy egy szakajtó gyerekkel is lehet valaki hót hülye egy-egy témához. ;)

Kezdve azzal, hogy ma nem "divat" még ülni se tudó gyereket tömni; 2, a gyümölcsök nagyon jól illenek felnőtt ételekben a húsokhoz

2020. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
8 Az összes hozzászólásodra ment a mínusz.
2020. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
9, ha ettől van orgazmusod, nyugodtan ;) Hidegen hagy.
2020. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!