Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Székrekedés. Mit tegyek?

Székrekedés. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 hónapos a fiam. Sok mindent eszik már. 1 hete csúnya székrekedése volt. Ki kellett piszkálni neki a kakit. A következő napokban nagyon sokat kakilt. Megoldódni látszott a helyzet. Azóta odafigyelek nagyon, hogy mit eszik, hogy ne fordulhasson elő. És most újra azt látom, hogy szenved. Tegnap csak kemény bogyók voltak a pelisban, ma pedig csak erőlködik, vörösödik a feje, de semmi produktum. Nem tudom mit tegyek. Valaki tudna tanácsot adni?

A napokban a következő ételeket kapta.

Reggel vaja felvágottas (magas hús tartalmú, csökkentett sóval) zsemle paradicsommal. Ismerkedett uborkával és paprikával, szerintem a pocakjába nem került, csak maszatolta.

Ebéd 2 napig Zöldbab főzelék, tejtermék nélkül. Egy csipet sóval. Másnap Pörkölt (szegényesen ízesítve) szaftos tészta, pár kocka hús.

Uzsonna. Barack, szeder, áfonya (egy nap egy fajtát)

Vacsora. Főtt brokkoli.

És most mégis székrekedése van. Tudna valaki tanácsot adni? Ha nem javul a helyzet, akkor persze megyünk ismét orvoshoz. Korábban azt tanácsolta, hogy keverjünk az ételébe laktázt. De az még a hozzátáplálás elején volt. Azt mondta, hogy pár hét alatt meg fog oldódni a probléma.


2020. aug. 31. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Fú. Miért van kiváltva minden étkezés? Ez így rengeteg evés. Lehet nem tudja úgy emészteni ezt a sokmindent. Adj neki glicerines kúpot
2020. aug. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvos és tenyleg sok neki ez a kaja. Több pépes kevesebb kaját adj neki. Szép lassan kell szoktatni a picúrkát ennyi féle kaja egy nap nem hiszem hogy jó. A felvágottat zsemlét pörköltet tésztát elhagynám. Került az olyan kajákat amik tartalmazhatnak tojást lehet ezt sem szereti. Több pépes kaja meg sok folyadék.
2020. aug. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az ajánlás szerint 6 hónapos kortól lehet hozzátáplálni és havonta 1 étkezést lehet kiváltani. Én ezt követtem.

Az étkezések mellett szopik is. Már csak az altatásoknál hajlandó szopni. Ez napközben 2 alkalom. Este az elalvásnál szopik még. Majd éjjel kb 2-4 alkalommal. Nappal ha közte is megkínálom, akkor csak néz rám hatalmas szemekkel, hogy "te mi a fenét akarsz?" majd jobb esetben elfordul, hogy nem kéri más esetben pedig ordít és C-be feszül hogy hagyjam már békén vele.

2020. aug. 31. 14:34
 4/9 A kérdező kommentje:

A pépes kaját már az elején sem fogadta el. Darabkás ételt kap a kezdetektől. Az orvosunk szerint nincs ezzel semmi probléma.

A pöri és a tészta biztosan lekerül az "étlapról".

Akinek van tapasztalata az kérem azt is írja meg, hogy hogyan sikerült megoldani a helyzetet.

2020. aug. 31. 14:42
 5/9 A kérdező kommentje:
Folyadékot minimum 1 Liter megiszik a szopizásokkal együtt.
2020. aug. 31. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
1 éves korig az anyatej/ tápszer a fő táplálék és csak utána ajánlott a reggeli és vacsora kiváltása. Mondtam amúgy. Glicerines kúp. Most. Utána meg legalább figyelj oda hogy több könnyen emészthető ételt kapjon
2020. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az egyszeri megoldással én is tisztába vagyok "glicerines kúp".

Az a fő kérdés, hogy ki hogyan oldotta meg, hogy a későbbiekben ne legyen probléma. Mit etetett/etet a babájával.

U.I. Hiába szeretném én, hogy a fő tápláléka az anyatej legyen, ha nem hajlandó azt enni.


Hiába akarom én pépes étellel etetni ha kiköpi azt és csak ordít. A súlya pedig 2 hónapig nem gyarapszik, mert nem hajlandó sem szopni se pépes ételt enni.

2020. aug. 31. 15:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyen mondjuk sok szilvát. Miért nem adsz neki tejterméket? Simán lehet már,nem lesz semmi baja viszont hátha kicsit beindul az emésztése.
2020. aug. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért nem adok neki tejterméket mert én allergiás vagyok rá és így majd csak 16 hónaposan lehet bevezetni a tejtermékeket. Kivétel a savanyított.
2020. aug. 31. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!