Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen könnyen majszolható...

Milyen könnyen majszolható etelek vannak amiket először tudnak a babák megenni?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon szeret majszolni szinte mindig, ha mi eszünk, ő is szeretne egyedül. Eddig babakekszet, kenyeret, fagyi tölcsért tudott egyedül megenni. Próbáltam gyümölcsöket, de azt meg nem tudja. Pl banán. Almát ha kap egy nagy cikket elrágcsálja de nem igazán eszik belőle. Inkább csak szopogatja. De azért szeretnek a fentieknél (babakeksz stb) jóval egészségesebb dolgokat adni neki majszolni, amíg mi eszünk. Nyilván a puret vagy a saját étkezések előtt vagy után tudom neki adni, amíg én eszem, addig olyasmi kéne, amit egyedül tud enni. 7 hónapos. Ülni tud de foga meg nincs.

Blw nem játszik mert muszaj mennyiséget adnom neki püréből, mivel a tápszert nem eszi igazán. Örülök ha napi 2x megeszi.


2020. szept. 9. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fött zöldségek
2020. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Répát próbáltuk, de az meg kicsúszik a kezéből főve. A brokkolit nem eszi meg, pedig azt lehet könnyebb lenne megfogni 😕 de ha van tipped, milyen zöldséget lenne érdemes próbálni, megpróbálom.
2020. szept. 9. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki többször répát is, krumplit is, rövidesen rájön, hogy kell úgy fogni, hogy ne csússzon ki a kezéböl. Vagy adj kisebb darabokat.

De minden zöldségfélét adhatsz, amit püréként eszik, meg amit szeret.

Akár amit magatoknak fözöl zöldségeket, abból is kaphat egy-egy darabot.

Nálunk nagyon szerették a cukkinit, répát, krumplit, céklát, karfiolt, zöldbabot, édesburgonyát, brokkolit (írtad, azt nem szereti - de több helyen olvastam, hogy legalább 4-5 próbálkozás kell ahhoz, hogy elfogadja, és ha egyedül eheti, sokkal könnyebben rászokik valamire).

A legjobb, ha többfélét teszel elé, minél szinesebb, annál érdekesebb, és madj szépen kiválogatja, mire van éppen kedve.

2020. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor próbálok neki összeállítani egy színes kis tálat. Van ilyen bébi étel készítőnk, ami nagyon hamar megpárolja a zöldségeket, úgyhogy közvetlen kaja előtt be is tudok dobálni párat abba.

Brokkolit már sokszor próbáltuk, de mindig öklendezik tőle és visszaköpi. De lehet, hogy talán rágcsálva jobban fog tetszeni neki... kipróbáljuk.

2020. szept. 9. 17:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!