Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortol adhatok a babámnak...

Mikortol adhatok a babámnak hígított baba rostost?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 hónapos a babám. Szeretnék neki adni kb 2 hét múlva hippes baba gyümölcslevet mikor nagyon meleg lesz higitva mert a baba vizet nem nagyon issza meg. Nem tudom hogy szabad e vagy egyáltalán nem kellene neki ? Anyatejes baba. Hozzataplalni komolyabban nem szeretném még egyenlőre csak ezt .
ápr. 30. 13:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej bőven elég. Ha mindenképp szeretnél folyadékpótlást, az legyen a víz, egy 3 hónapos baba gyomrát még nem kell mással terhelni.
ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Tùl korai. 6 hònapos koràig be adj neki anyatejen kìvül màst. 6 hónapos kortòl lehet itatni màssal is, cukros innivalòkat legalàbb egy èves korig èrdemes kerülni.

Nagy melegben èrdemes gyakean mellre tenni. Legnagyobb kànikulaban pedig fedett, hűvös helyen maradni.

ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
igaza van a 2-es hozzászólónak
ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Ez ugye troll kerdes ?
ápr. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Minek adnal? Nem is ertem. Azert nem fogadja el a vizet, mert nem kell neki, szoptatatod eleget. 3 honapos szervezetenek semmi szuksege ilyen lottyokre.
ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nem lehet Kérdező,nagyon korai és káros.De te fogsz adni,és addig fogod bújni a netet,míg megmagyarázod magadnak,hogy szerinted lehet.Csak majd emlékezz vissza erre,mikor a 3-4-5 éveseddel havonta-kéthavonta kell gasztróra járni vérvételre,vagy majd tükrözni akarják.Meg látod majd a gyerek fizika meg lelki fájdalmait, ha lesz valami emésztési baja vagy ételallergiája,és nem eheti azt amit a többiek.

Nagyon sokan amíg nincsenek benne, csak legyintenek egy gluténérzékenységre vagy egy tejérzékenységre(vagy bármi más pl szója),hogy Óh hát semmi nehézség, csak nem eszik tejet/glutént/szóját/tojást stb.Aztán ha belekerül valaki ezekbe, kiderül,hogy baromi drága,körülményes,időigényes,és egy gyereknek lélekromboló bármire diétázni.(és hogy rengeteg mindenben van tej,glutén, szója,zeller,mogyoró, vagy olyan üzemben készül,és már rakhatod is vissza a polcra)Hogy egy óvodai rendezvényre, egy iskolai kirándulásra külön kell szervezkedni, az ottalvós táborokról ne is beszéljünk,a spontán kiruccanások/fagyizások pl, meg kb a lehetetlen kategória.

Ne adj neki még,várd ki a 6 hónapot!

ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges adni ilyesmit. A szomját az anyatej, vagy ha mással szeretnéd itatni, a vìz fogja oltani.


Azért nem issza a babavizet, mert igény szerint etetett baba nem igényli a folyadékpótlást. Nagy melegben meg hozzátáplálás (míg pürés) mellé is ha csak pár kortyot iszik, bőven elég.

ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha tönkre akarod tenni az emésztését, akkor nyugodtan.

Egy anyatejes babának 6 hónapos korig NINCS SZÜKSÉGE semmi másra. Se vízre, se gyümölcslére, sem teára. Az anyatej minden folyadékigémyt fedez.

ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Egy ártatlan kérdést tettem fel

elso gyerekem és nem tudom pontosan h ha 2 hettel hamarabb kapja a 4 honaposnak valo italt baj lenne e. kedves 6 os: nem fogom neki adni csak félek h esetleg nem elég mégsem neki a tej. De ha fel teszem a kérdést azért van valoszinu mert nem vagyok biztos a dolgomba és tapaszt anyukák véleményére adok. Amint irtam a hozzá táplálást sem akarom elkezdeni.

ápr. 30. 15:45
 10/22 A kérdező kommentje:
A vizet a védőnő ajánlotta hogy pár kortyot adjak neki
ápr. 30. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!