Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most mi a hozzátáplálás...

Most mi a hozzátáplálás irányelve, és mi vált be nektek?

Figyelt kérdés

4 hós a fiam, tápszeres baba. Még várni szeretnék a hozzátáplálással, szóval nem kell nekem esni, csak érdekelnének a tapasztalatok.


Most jelenleg azt csináljuk, hogy a kis szilikon kanalát rágcsálja amíg mi eszünk, közben kinézi az ételt a szánkból 🙃 tök aranyos, szabályosan nyeldekel miközben eszünk.

Tápszerrel kipróbáltam a kanalas etetést 50%-ban lenyeli, és élvezi a mókázást vele, szóval remélem nem lesz gond a pürékkel sem. Azért próbáltuk ki, mert fokozatosan akarom hozzászoktatni, először az új formája az evésnek (kanállal), utána új textúra (semleges ízű péppel) utána új íz (gyümölcsökkel, zöldségekkel), amikor meg már tud ülni, és ügyesen nyel, nem félek hogy megfullad, akkor egy ilyen fél BLW dolgot tudok elkepzelni, kis főtt falatokat tennék elé, hadd maszatoljon, és tanuljon önállóságot.


Nekem ez az elképzelésem, szerintetek butaság?


2020. szept. 12. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Ha már enne, akkor szerintem próbálkozz meg pürékkel, reszelt almával, esetleg főzelékkel. Ilyen korú gyerek már bőven ehet főzikét is. Szemmel láthatóan kívánja, és az emésztőrendszere már meg tud vele birkózni ennyi idősen. Szerintem pár pici kanállal már nyugodtan adhatsz neki.

Anyum ennyi idősen már régen hozzátáplált minket. Három hónapos korunkban már kaptunk gyümölcsöt, utána négy hónaposan már főzeléket is. És szépen el is hagytuk lassan a tápszert. Mi is tápszeresek voltunk amúgy, és jé, felnőttünk!

Mondom, szerintem nyugodtan kezdd el, nem lesz baja a gyereknek.

2020. szept. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Igazából az új irányelv, főleg ha blw, akkor az, hogy mindent szabad, amit nem tilos. (Tehát pl mez nem mehet 1 éves kor alatt)

De egyre inkább kopnak ki ezek a táblázatok. Őszintén nagyon egyedi, hogy pl a banán okoz e szorulast. A fiamnak nem okozott, azonnal kapta. Epret, paradicsomot is azonnal kapta. Egyre inkább megy abba az irányba, hogy kapja ami friss, szezonális. Mi 4 honaposan kezdtük a hozzataplalast, most 7 hónapos és már eszik magától kézből kenyeret, rizst is eszik szépen. Főleg meg pureket kap, de kezdünk áttérni az áttört ételekre meg amiket kézből kell ragcsalni.

Igazából raersz hozzataplalni 6 honaposan is, mert az en fiam is akkor kezdett már nagyon ügyes lenni, de mivel nem ette a tapszert, nem hízott rendesen, neki muszaj volt hamarabb kezdeni. Viszont akkor sincs semmi, ha 1-1 dolgot már most megkostol. Tudom, tudom who. Majd eldontod. Te latod. Te ismered.

2020. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Kb én is így csinálom.

Az ikreim most lesznek 6 hósak.

Mi kb 1 hónapja próbálkozunk.

Nálunk is kinézték a szánk ól a kaját 😊

Pépekkel kezdtem (ahogy a nagyobb lányomnál is) az almát reszelve szeretik (de inkább csak a reszelékdt, a levét nem) így ma raktam hozzá baba kekszet. Na az nagyon bejött nekik. A banánt pl csak villával nyomom össze. Az is tetszik nekik. Tegnap barackot kaptak. A kislány azt leginkább a kezemből eszi (igazából csócsálgatja. Már a lányomnál se követtem az alapelveket

2020. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, számítottam egy kis lehurrogasra, de mindenki nagyon támogató volt, köszönöm!


Ha úgy érzem készen áll rá, akkor a fentiek szerint szerintem meg is kezdem a hozzátáplálást! Pláne, hogy mostanság kaotikusan eszik a fiam, egyszer nem elég a 150 ml, egyszer 100 ml is sok. Még jó, hogy hízik, különben aggódnék 🙂

2020. szept. 12. 14:44
 5/7 Derwer ***** válasza:
73%

Igaz csak 5 hónaposan kezdtük, a feleségem visszatartotta, hogy fejlődjön a gyomra.


De amúgy mi is alapvetően amit kívánt. Végül darabos hozzátáplálás lett belőle, mert pépet akkor se most se (11 hónapos) fogad el , csak darabosat.

2020. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A BLW-nél is adhatsz pürét, a lényeg, hogy ő kanalazza. De ezt gyorsan megtanulják a babák. Az elején jobb ha egyfélét kap a baba, hogy lássátok hogyan reagál, de utána minél többféle étel (íz, textúra) van a tányéron annál jobb.
2020. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 khniki ***** válasza:
100%

Én korán kezdtem, alma, őszibarack, sütőtök voltak az első pürék. Annyira ízlett neki minden, hogy 6 hós korára minden étkezést kiváltott. Addigra persze már evett húst, halat, mindenféle zöldséget, gyümölcsöt. Most töltötte az 1 évet, követeli ugyanazt a kaját, amit mi is eszünk.

Tojok a jelenlegi ajánlásokra, én inkább úgy csináltam, ahogy 30 éve divat volt + hallgattam a megérzéseimre. Nagyon jó evő a kisfiam és ezen sem betegség, sem oltás, sem fogacska nem változtat.

2020. szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!