Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor jobb elkezdeni a hozzátá...

Mikor jobb elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Most 3,5 hónapos a kislányom. A védőnőm meg a család is már azt hajtja, hogy huuuu mindjárt eheti az almát meg a valamit..

Szopizik, nem tápszeres. Szerintem még korai lenne, vagy nem?

Ki mikor kezdte? Hogy fogadta a baba?



2020. szept. 15. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
En védőnő tanácsára 4 hónaposan kezdtem. Meglepően jol fogadta,most 7 honapos,10 órai,ebed,tusi kiváltva,vacsi tejpep,de az meg anyatejjel. Nekunk nem volt nagyetku a baba,es nem is hízott,ezert ajanlottak,de ha anyatejes,akkor elvileg raer 6 hónaposan is,addig eleg neki a tej. Nekem is mondjak,hogy ennyi idősen mar szalonnát ettek,nem pureket,de nem nagyon erdekel :D
2020. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Tápszeresnek is ráér 6 hósan. Anyatejesnek meg pláne. Akkor érik meg igazán rá az emésztőrendszer.

Teljesen mind1 amúgy mikor kezded. Vannak olyan babák akik nem lesznek nagy evők. Az én fiam pl 14 hósan kezdett csak mennyiséget enni

2020. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem figyeld a gyereked, és ne eloiraskent tekints az ajánlásokra! Ne ess kétségbe ha később akar csak áttérni szilárd taplalekra.

Az enyém nagyon hamar érdeklődött az iránt hogy mi mit eszünk. Hozzáteszem azóta is jó evő.:)

Négy hónaposan el is kezdte a kostolgatast, hamar kibujtak a fogai is :)

Tesomek babája meg megint más, ok meg 11 hónaposan is csak tejezni akar :D.

2020. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
6 hónaposan.
2020. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Semmi baja nem lesz, ha később kezdtek.


Én nem vagyok híve a korai kezdésnek, meg annak, h a féléves baba már tejszeletet eszik meg túrórudit..


Persze régebben más volt, ezért is erőltetik az idősebbek, akkor nem volt "divat" sokáig szoptatni sem.


Én 6 hósan kezdtem, anyatejes volt. Mindent megevett az első perctők. Most 1 éves, minden étkezés ki van váltva és nagyon jó evő, darabosat is ügyesen ette 10 hós korától.

11 hósan pedig elválasztotta magát (nagy bánatomra)

2020. szept. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

A WHO 6 hós ajánlása a föld minden országára értendő, amibe beletartoznak harmadik világbeli országok is, ahol a víz és a koszos vízzel mosott gyümölcsök, zöldségek, a nem biztonságos eredetű húsok életveszélyesek a babákra, ezért addig kell húzni a szoptatást, ameddig lehetséges. Persze egy idő után ott is el kell kezdeni hozzátáplálni, de ameddig ráér addig húzzák, növelve a babák esélyit.


Ezért van sok fejlettebb országban a "körülbelül" 6 hónapos kor megadva, de legaláb 17 hetes.


A 17. hét után bármikor amikor helyesnek látod, elkezdheted a hozzátáplálást a babádat érzékenyen figyelve, anyai ösztöneidre hallgatva, normális ételekkel (tehát nem pörkölttel meg hamburgerrel stb.)

A tilosokon kívül bármivel kezdheted és bízz magadban. Ha úgy látod, hogy 6 hónaposan érett meg rá a babád, az is jó, ha 4 hónaposan, azzal se lesz semmi baj. Sok sikert!

2020. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Mindenképpen vàrd meg mìg elèri a 6 hònapos kort. A kèsőbb kezdèssel nem lehet àrtani, az előbb kezdèssel igen.
2020. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Az új ajánlás szerint 6 hónaposan lehet kezdeni anyatejes és tsz.-es babáknál is a ht.-t. Ettől független én tsz.-es babámnak 4 hónaptól adtam (orvos+védőnő jóváhagyásával) almalevet, baracklevet
2020. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2020. szept. 15. 13:23
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Mi. 4 honaposan kezdtük, mert sem az anyatejet sem a tapszert nem ette normálisan. Nem is hízott jól. Nem bántam meg, mert a pureket sokkal jobban szerette. Már egy hét után megevett 160 gr barackot vagy almát. (Pürét). Tapszerbol soha nem nyomtam bele ennyit, anyatejbol meg pláne nem.

De! Ügyesen enni valóban csak 6 honaposan kezdett. Addig nagyon kis ügyetlen volt, nehéz volt etetni. Szoval azért alapvetően 6 hónapos kort se véletlen mondják. Ha hízik rendesen és te nem szeretnéd, ne kezdd el. De nem lesz baja akkor se ha elkezded.

2020. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!