Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Leírnátok, hogy mi a 9-10...

Leírnátok, hogy mi a 9-10 hónapos gyereketek étrendje?

Figyelt kérdés
Az én babám még nem tud ülni, így egyelőre nem is erőltettem a rendes darabos ételt. Reggel általában még szopizik, aztán délelőtt vagy kap üveges bébijoghurtot (ami a korának való), vagy szopi. Ebédre megeszik egy főzeléket, délután kikeverek neki valami port (zab például) vízzel és gyümölcssel. Vacsorára is porból keverek neki, de olyat amiben tej is van pl a HIPP tejbegríz pora. Éjjel szopi. Ez normális étrend? Mi lenne a következő lépés? Néha azt érzem hogy olyan egysíkú ez, kb csak pépes minden kivéve az ebédet, abban vannak darabok is
2020. szept. 19. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Reggeli 200 ml tápszer

Tízóraira mindig más. Gyümölcs, gyümölcsjoghurt, zabkása, darakása, keksz, kenyérfalatkák sajttal nagyon apróra vágva stb.

Délben főzelék hússal, zöldségekkel. Jól összeturmixolom, mert rágófog nincs és öklendezik a darabostól.

Uzsira főzelék megint.

Vacsora tápszer 250 ml,

Éjjel egyszer eszik megint 200 ml tápszert.

Nem kell még neki annyra darabos, az én védőnőm pl. türelemre intett, a darabos kajákkal még várjak, ha lesz őrlőfog. Egyelőre elég ha banánt, kekszet, kiflit adok neki majszolgatni, amit a nyelvével, a nyálával fel tud dolgozni.

10 hónapos a kislányom.

2020. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ez azért nem teljesen más, mint az enyém
2020. szept. 19. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nem, ne aggódj :) De ha megkérdezed a te védőnőd +gyerekorvost biztos megnyugtatnak.

Ilyenkor már lehet adni a mi kajánkból is ami olyan, de leturmixolom minél jobban.

2020. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos baba. Reggelire szopi, tízóraira naturjoghurt vagy kefír valamilyen gabonával dúsítva, vagy kenyér, sajt, esetleg gabonapép vízzel keverve. Ebédre főzelékkel vagy levessel pohárból próbálkozom, de még nem eszik mennyiséget, így szopizik napközben többször. Uzsonnára gyümölcsöt szoktam próbálni, vacsorára valamit ami maradt aznapról, vagy kenyérhéjat rágcsál, sajtot, esetleg valami gyümölcs levét adom pohárból, vagy ha olyan a mi vacsoránkból eszik falatokat. Kiváltva még nincs étkezés, éjjel is kel néhányszor szopizni.
2020. szept. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!