Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos a babám, a dokim...

4 hónapos a babám, a dokim azt mondta, hogy lassan elkezdhetem a tejlép bevezetését. Látom a boltokban hogy sokféle ízesítésű van. Azt elfelejtettem megkérdezni a dokitól, hogy melyikkel kell kezdeni és hogyan?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem segíteni?


(Azért felejtettem el megkérdezni, mert akkor kapott olt@st a babám és hát örültem hogy túl vagyunk rajta😅)


2020. dec. 26. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Ne többgabonással kezd, natúrt vegyél vagy ha már kapott barackot akkor barackost. A milupi/milumil? nem tudom már melyiknek (kék a doboza) van hozzáadott cukor mentese. Nekem amúgy a lányom nem nagyon szerette, sőt a mai napig nincs oda érte.
2020. dec. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha ragaszkodsz a tejpéphez, a sima vaníliással kezdj, de szerintem felesleges. Gyakorlatilag ugyanazok ezek, mint a tápszer, csak sűrűbbek és a legtöbb tele van cukorral. Bőven elég még az anyatej, 1-2 hónap múlva pedig elkezdhetsz almát, répát, barackot kóstoltatni, az izgalmasabb a babádnak is. 😊
2020. dec. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
A mi dokink is próbálkozott... A lányom meg kihányta. Úgyhogy maradt az anyatej :).
2020. dec. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim is mondogatta. Meghallgattam szépen. 6 hónapos koráig marad csak anyatejes. Ráér még. Alapból sem tejpéppel kellene kezdeni,először kóstoltatni kell,ismerkedni az ízekkel.
2020. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezen én is csodálkoztam, hogy miért a tej pépet mondta elöször🤷‍♀️
2020. dec. 26. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Amelyik neked ízlik. 😅

Ugyanis nálunk a gyerek kiköpte, így én ettem meg.

Soha többet nem is vettem.

Igazából az állag a lényeg, de ugyanezt éred el egy kis natúr főtt krumpli anyatejjel hígítva. De bőven ráérsz ezzel 6 hónaposan. Én 5 hónaposan kezdtem el kóstoltatni hazai gyümölcsök levével: alma, körte, szilva, barack, meggy. Amelyik a legjobban ízlett neki, abból jött a püré szintén 6 hósan.

De tejpépet utálta.

2020. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! 😇😊
2020. dec. 26. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem direkt mondta, hogy a tejpépet nem ajánlja, rendes gyümölcsöt, zöldséget adjak neki. Ha jól hízik az anyatej től, elég hat hónapos kor után hozzátáplalni.
2020. dec. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!