Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idős korig elfogadható,...

Mennyi idős korig elfogadható, hogy nem akar darabos ételt enni a baba, félre nyeli, nem rágja meg?

Figyelt kérdés

2020. dec. 31. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbik gyerekem 16 hónaposan még itt tartott, DE ő hipotónia miatt nem boldogult, ami "kezelés alatt" állt.

1 év felettinél már érdemes utána nézni (ha addig még nem derült ki semmi), hogy nincs valamilyen szervi vagy izomtónusbeli probléma mögötte.

2020. dec. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnő azt mondta hogy legkesobb másfél éves korig szokott kialakulni, ha addig nem akkor utána kell járni miért nem megy neki
2020. dec. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Az en csaladomban mar felevesen mentek a rendes kajak, de van ahol a masfel evest sem etetnek vele tavoli ismerosok mert hogy “megfullad”.

Szerintem ez nem a gyereken múlik, hanem a szulon.

2020. dec. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

3 valóban van ilyen is, aki valamiért extrém módon túlfélti a gyereket vagy lustaságból még 2 évesen is a bolti pépeket kapja (amivel amugy nekem semmi bajom, de ne egy egészséges 2 évesnek). Utóbbira ismerek is személyesen példát.

De valóban előfordulhat hogy nem a szülő rontja el hanem pl a gyerek arcizmaival van baj.

2020. dec. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Az én kislányom 18 hónapos koráig nem tudott rágni. Voltunk vele neurológián,de semmi eltérés nem volt. 19 hónaposan már egyre több mindent megrágott. Most 22 hónapos és szinte mindent sikerül megrágnia
2020. dec. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Èn 15 hònapos koromig nem èrtettem hogyan kell ràgni. Egyszer làttam egy csapat gyereket a jàtszòtèren cseresznyèt enni, ès akkor ,,leesett" ,hogy mit kell csinàlni. Ezt anyàm elmondàsa alapjàn tudom.

Az èn gyerekem 6 hònapos koràtòl darabosat kapott.

2020. dec. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyi idős korig, de a lányomnál 12 hónaposan kezdődött, hogy elkezdett rágni. Addig nem tudtam darabosabbat adni neki, mert kiöklendezte.
2020. dec. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

A gyerekeim től minden ilyesmi "elfogadható" volt mindig is.

Ha nem rág, kiteszed az utcára?

Sohasem értettem ezeket a menetrendeket.

2021. jan. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!